CSIO 5* – czerwiec pod znakiem koni

Zawodnik podczas CSIO skacze na koniu przez przeszkodę
Fot. fotobank.PL/UMS

Na jeden letni weekend Sopot stanie się stolicą światowego jeździectwa. Już od 8 czerwca przez cztery dni miłośników hippiki czeka prawdziwe święto. Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO Sopot po raz drugi rozgrywane będą w randze pięciu gwiazdek. Oznacza to, że w parkurowe szranki staną najlepsi z najlepszych z całego świata.

Elita w skokach przez przeszkody zaprezentuje się widzom w 11 konkursach. Jak co roku sporych emocji dostarczy Puchar Narodów FEI Nations Cup, gdzie czteroosobowe zespoły będą rywalizować drużynowo pokonując tor przeszkód o wysokości 150 cm. Ukoronowaniem zmagań będzie niedzielny konkurs Grand Prix pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kto zwycięży i odbierze nagrodę główną oraz punkty do rankingu FEI pokażą bezbłędne skoki na 160-centymetrowych przeszkodach.

Zawodnicy z kilkunastu państw

Ranga zawodów zobowiązuje. W puli nagród organizatorzy przygotowali ponad 1,6 mln zł. Tak premiowane konkursy powodują, że rywalizacja z pewnością będzie wyrównana. Na masztach wokół sopockiego Hipodromu zobaczymy flagi m.in. Austrii, Belgii, Czech, Dani, Wielkiej Brytanii, Węgier, Irlandii,  Norwegii, Szwecji, Portugalii, Holandii, Polski i USA – w jej zespole wystartuje Laura Kraut, 17. w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Ta utytułowana amazonka ma w dorobku złoty medal wywalczony podczas igrzysk w Pekinie.

Dwie dekady z CSIO Sopot

To szczególne chwile dla organizatorów. Sopockie zawody obchodzą swoje 20-lecie. Wspaniała tradycja czerwcowych skoków po krótkiej przerwie zagościła z powrotem nad morzem. Dzięki doskonałej organizacji i staraniom Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała imprezie status 5 gwiazdek, co oznacza. że CSIO Sopot zalicza się do grona kilku najbardziej prestiżowych eventów jeździeckich na świecie.

Piknik na Hipodromie

Weekend na Hipodromie to nie tylko wysokie przeszkody i rżenie koni. To wielki piknik dla mieszkańców i turystów, którzy jak co roku tłumnie odwiedzą Hipodrom. Moc atrakcji dla najmłodszych, przeplatana wyjątkowymi pokazami i zabawami na arenie konkursowej, różnorodna strefa gastronomiczna i wielu wystawców z branży jeździeckiej spowodują, że każdy będzie się świetnie bawił.

Bilety na CSIO Sopot 2017 są dostępne na www.tixer.pl. Będzie je można również kupić codziennie w kasach Hipodromu. Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się na CSIO 5*.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...