Sopockie szkoły ponadgimnazjalne zapraszają

Grupa młodzieży na lotnisku przed wylotem
Młodzież z Zespołu Szkół Handlowych wylatująca na praktyki do Irlandii. Fot. materiały prasowe

Do 20 czerwca gimnazjaliści mogą wybierać, w której szkole chcieliby kontynuować naukę. Ważne, by miejsce, które wybiorą, łączyło wysoki poziom edukacji z dobrą atmosferą. By szkoła uczyła, dając możliwość dostania się na wymarzone studia czy zdobycia pracy w wybranym zawodzie. To wszystko oferują młodzieży sopockie szkoły ponadgimnazjalne.

Sopot może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników zdawalności matury w Trójmieście. 90 proc. absolwentów sopockich szkół ponadgimnazjalnych dostaje się na studia. Miasto oferuje dodatkowe godziny na zajęcia obowiązkowe (m.in. na matematykę, przedmioty humanistyczne i języki obce), by uczniowie jeszcze lepiej mogli przygotować się do matury. Sopot – pierwszy w Polsce – uruchomił własną e-learningową Platformą Edukacyjną, dzięki której młodym ludziom łatwiej poszerzać i utrwalać wiedzę.  

Gimnazjaliści mogą zdecydować się na I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, V LO Mistrzostwa Sportowego, II LO im. Bolesława Chrobrego, III LO im. Agnieszki Osieckiej oraz Zespół Szkół Handlowych. Wszystkie placówki zapewniają profesjonalna, otwartą kadrę, świetnie wyposażone zaplecze naukowe i sportowe oraz współpracę z uczelniami wyższymi i wymiany zagraniczne.

Z tej ostatniej skorzystali właśnie uczniowie ZSH kształcący się w zawodach technik informatyk i technik hotelarstwa. Pierwszy raz w historii szkoły praktyki zawodowe młodzież odbywa w Irlandii, w Cork. Udział w projekcie dla uczniów jest bezpłatny, uczestnik ma zapewniony przelot, zakwaterowanie i wyżywienie, a przede wszystkim udział w miesięcznych praktykach zawodowych u irlandzkich przedsiębiorców, intensywny  kurs języka angielskiego w Irlandii i opiekę ze strony partnera irlandzkiego i nauczyciela ZSH w Sopocie.

Więcej informacji o ofercie sopockich szkół ponadgimnazjalnych na stronie Po gimnazjum Sopot

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...