Dzień Dziecka w Sopocie

Dzieci w kostiumach na scenie podczas przedstawienia Wielka podróż Dorotki
1 czerwca w Teatrze na Plaży będzie można obejrzeć najnowszą premierę Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. „Wielka podróż Dorotki”. Fot. fot

Na sportowo, z książką, z eksperymentami naukowymi czy śpiewająco z Treflikami – będzie w czym wybierać. Z okazji święta najmłodszych w mieście przez kilka pierwszych dni czerwca odbywać się będą różne imprezy.

Lalkowy festyn w Muzeum Sopotu

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca Muzeum Sopotu zaprosiło do kurortu teatr Lalki i Ludzie z Białegostoku. Artyści zaprezentują spektakl zrealizowany techniką cieni. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty. Wstęp jest wolny. Impreza trwać będzie w godz. 11.00-15.00. 

Będzie też możliwość wzięcia udziału w zajęciach artystycznych prowadzonych przez znaną ilustratorkę książek dla dzieci, Agnieszkę Żelewską.

Dzień Dziecka w Państwowej Galerii Sztuki

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie przygotowała na 1 czerwca grę terenową. Do udziału zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 15 lat. Będą także warsztaty budowania i puszczania latawców. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Uczestnicy gry terenowej zostaną podzieleni na dwie grupy, nad każdą będzie czuwał koordynator dający graczom kolejne wskazówki. Informacji trzeba będzie szukać w różnych punktach miasta, a pytania będą związane ze sztuką, a głównie z fotografią. Zwycięży grupa, która jako pierwsza dotrze na metę w Państwowej Galerii Sztuki. Na zakończenie uczestnicy obejrzą wystawę „Fotografia dzikiej przyrody”. Godziny: 9.00-11.00 oraz 14.00-16.00. Zapisy uczestników: edukacja@pgs.pl

To nie jedyna atrakcja tego dnia w PGS. Galeria zaprasza także dzieci w wieku 10-15 lat na warsztaty budowania i puszczania latawców. Zabawa rozpocznie się o 12.00 i potrwa do 14.00. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, na plaży odbędą się próby skonstruowanych latawców. Zapisy: koordynacja@pgs.pl

W PGS Dzień Dziecka to nie tylko 1 czerwca. W sobotę 3 czerwca o godz. 12.00 i 17.00  galeria zaprasza na rodzinne zwiedzanie wystaw: „Colours of Art” z kolekcji Svetlik Art Foundation, Jerzy Jędrysiak. Grafika, „Czarno-biała GRAfika wyobraźni”, Łódź Kaliska, „Parada Wieszczów”, „Fotografia Dzikiej Przyrody”. Wstęp dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny: 1 zł. Zgłoszenia: edukacja@pgs.pl

Stadion Leśny dla dzieciaków

Sopocki Klub Lekkoatletyczny zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka na Stadionie Leśnym w Sopocie Impreza odbędzie się 1 czerwca. SKLA zaprasza przedszkola (w godz. 9.00-11.30) i szkoły podstawowe (w godz. 11.00-13.30).

Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych:

 • wielka dmuchana zjeżdżalnia,
 • tor przeszkód,
 • trampolina,
 • slalom gigant,
 • rzuty do celu,
 • balonowe wyplatanki.

Będzie również okazja, żeby zobaczyć w środku policyjny radiowóz i wóz strażacki, a także obejrzeć pokazy umiejętności psów policyjnych. Na uczestników czeka wiele nagród i słodki poczęstunek.

Potwierdzenia uczestnictwa proszę wysyłać mailowo lub telefonicznie na:pawel.skla@wp.pl, tel. 58 551 23 60.

Biblioteka zaprasza
Filia 6 Biblioteki Sopockiej serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na  spotkanie „ Bajki na Dzień Dziecka” – słuchanie, malowanie, oglądanie. Impreza dobędzie się 1 czerwca w godzinach  10.00-11.00.
A w Minitece (ul. Obrońców Westerplatte 16) spotkają się przyjaciele kota Alojzego. Warsztaty plastyczne z ilustratorką książek dla dzieci, Agnieszką Żelewską, rozpoczną się o godz. 17.00.

„Wielka podróż Dorotki” na plaży
1 czerwca w Teatrze na Plaży będzie można obejrzeć najnowszą premierę Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis. „Wielka podróż Dorotki” rozpocznie się o godz. 17.00.
Gdzieś tam, gdzieś tam za tęczą…  rozgrywa się pełen przygód i zaskakujących zmian akcji musical pt. „Wielka podróż Dorotki”. W rolę Wielkiego Oza wcielił się znakomity aktor filmowy i teatralny Ryszard Ronczewski, a o choreografię i ruch sceniczny zadbał znany tancerz i choreograf Maciej Florek – finalista i juror znany z You Can Dance. Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

Festyn rodzinny, ringo i lody

2 i 3 czerwca MOSiR zaprasza do wspólnej zabawy. Będzie aktywnie, rodzinnie, kolorowo!
MOSiR organizuje Dzień Dziecka u Tomka, przy Tawernie Rybitwa – wejście na plażę nr 23. 2 czerwca od godz. 11.30 wspólnie z Tawerną zaprasza dzieci z sopockich szkół podstawowych. W programie turnieje siatkówki plażowej, badmintona, ringo oraz gry i zabawy zręcznościowe – w tym turniej w kapsle. Będą też lody, ciasto i napoje.

3 czerwca Niepubliczne Przedszkole i Niepubliczna Szkoła  Lokomotywa zapraszają na wielką kumulację: Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty, a wszystko na jednym Festynie Rodzinnym! Lokomotywa zaprasza do wspólnego świętowania, rodzinnych zawodów sportowych i zręcznościowych. W programie oprócz z dobrej zabawy i domowych pyszności znajdą się także :

 • turniej rodzinny z AliceSwim,
 • turniej piłki nożnej Sopockiej Akademii Piłkarskiej r. 2009,
 • sportowe walki rycerskie,
 • dmuchańce,
 • malowanie buziek,
 • konkurs domowych wypieków i przekąsek i wiele innych atrakcji.

Start o godz. 11.00 na stadionie MOSiR przy ul. 23 Marca.

W Hali 100-lecia Sopotu 6 czerwca o godz. 10.00 na Dniu Dziecka spotkają się uczniowie klas I-III sopockich szkół podstawowych. W programie konkurs zabaw ruchowych o Puchar Naczelnika Wydziału Oświaty UMS.

Strzelanie z łuku i planszówki przy ognisku

Dzień Dziecka w sopockim grodzie odbędzie się 3 czerwca, w godz. 12.00-16.00. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, oddział Grodzisko w Sopocie, zaprasza dzieci na pokazy i warsztaty, zachęca do udziału w turniejach. Czeka na was garncarz i łowca z epoki kamienia. Nauczycie się lepić naczynia z gliny, rzucać oszczepem i strzelać z łuku. Dorosłym proponujemy zagranie z dziećmi w gry planszowe – również te dawne – i wspólne układanie puzzli. Na sopockim Grodzisku jak zwykle zapłonie ognisko, dając gościom możliwość posilenia się upieczonymi na nim kiełbaskami (kiełbaski przynosicie sami). Wstęp jest wolny.

Wodne zabawy dla najmłodszych

Kule wodne, chiński basen dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, stoisko naukowe, eksperymenty z wodą, czy warsztaty o Bałtyku to tylko część atrakcji, które na sobotę, 3 czerwca, dla mieszkańców Sopotu przygotowała spółka Aqua Sopot. Festyn wodny zaplanowano od godz. 10.00 do 15.00 na sopockich błoniach, od strony ulicy Polnej.

Wśród atrakcji znalazły się również gry i zabawy, trening z sopockimi rugbistami oraz zwiedzanie stacji uzdatniania wody. Organizatorzy zadbali także o strefę gastronomiczną i piknikową atmosferę.

Dużo emocji może dostarczyć dzieciom, ale i ich rodzicom, pokaz pojazdów: wozu strażackiego, radiowozu straży miejskiej, śmieciarki i miejskiej koparki.

Festyn będzie miał również walor edukacyjny. Na stosiku Zakładu Oczyszczania Miasta specjaliści będą uczyć zasad segregacji śmieci.

W trakcie festynu odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego „W Sopocie pij wodę z kranu!”.

Festyn Wodny organizowany jest z okazji dziesięciolecia Spółki Aqua Sopot.

Więcej na stronie www.aqua-sopot.com.pl.

„Muzyczne ABC z Rodziną Treflików” – Margaret w ERGO ARENIE

Podczas sopocko-gdańskiego Dnia Dziecka „Muzyczne ABC z Rodziną Treflików”, w niedzielę 4 czerwca, ERGO ARENA zamieni się w rozśpiewaną i bajeczną krainę. W hali na granicy dwóch miast dla dzieci i młodzieży zaplanowano mnóstwo atrakcji, a kulminacyjnym punktem będzie koncert Margaret. Początek o godz. 11.00. Wstęp jest wolny, ale konieczne jest wcześniejsze pobranie darmowej wejściówki.

Sopocko-gdański Dzień Dziecka „Muzyczne ABC z Rodziną Treflików” po raz pierwszy zagości na rozrywkowej mapie Trójmiasta. Jego głównymi gwiazdami będą bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, a także piosenkarka Margaret, Jerzy Petersburski Jr., autor i gospodarz znanego z TVP ABC programu „Petersburski Music Show” oraz Radek Brzózka – twórca i prowadzący program „Jak to działa?”. W trakcie wydarzenia odbędzie się też finał konkursu muzycznego, w którym dzieci z całej Polski śpiewać będą polskie przeboje oraz utwory z „Rodziny Treflików”.

Atrakcje dla małych, dużych i większych

Na dzieci i młodzież, a także ich rodziców, czekać będzie też mnóstwo innych atrakcji, m.in. dyskoteka Treflika, malowanie twarzy, dmuchańce, warsztaty rolkarskie z Roll4all, czy strefa Science4you. W ERGO ARENIE odkryte zostaną także tajemnice powstawania postaci „Rodziny Treflików”, będzie można bliżej poznać gry Trefla Gigamon, Mistakos i Tajemnicze Podziemia, wziąć udział w konkursie na stworzenie bohatera do bajki Studia Trefl, a najmłodsi będą także mieli szansę zostać twarzą kampanii produktów Trefla SA.

Bezpłatne wejściówki i parking

Zabawa w ERGO ARENIE rozpocznie się w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 11.00. Firma Trefl zaprasza na nią wszystkie dzieci. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale ze względu na ograniczoną pojemność hali organizatorzy przygotowali bezpłatne bilety, które będą uprawniać do wejścia na teren imprezy. Można je pobrać na stronie trefl.ticketsoft.pl.

Bezpłatny tego dnia będzie także parking pod halą, a specjalną ofertę dla wszystkich uczestników imprezy przygotował partner logistyczny wydarzenia – EcoCar. Na hasło „TREFL” przejazdy hybrydowym taksówkami będą realizowane z 15-procentową zniżką.

Co? Gdzie? Kiedy?

godz. 11.00 – początek imprezy, otwarcie atrakcji zlokalizowanych przed ERGO ARENĄ oraz dookoła głównej płyty hali, m.in. Radek Brzózka i program „Jak to działa?” z produktami Trefla z serii Science4you, strefa gier Trefla, strefa odkrywania tajemnic „Rodziny Treflików”, malowanie twarzy, ogródek grillowy, dmuchańce, warsztaty rolkarskie z Roll4all, strefa taksówek EcoCar, spotkania z maskotkami.

Główna płyta ERGO ARENY:

 • godz. 12.00 – finał konkursu dla dzieci „Muzyczne ABC z Rodziną Treflików” oraz wspólne śpiewanie utworów z „Rodziny Treflików”
 • godz. 13.30 – koncert Margaret
 • godz. 14.10 – dyskoteka Treflika
 • godz. 15.00 – koniec wydarzenia

Bezpłatne wejściówki do pobrania na www.trefl.ticketsoft.pl

Informacje: www.rodzinatreflikow.com, www.facebook.com/rodzinatreflikow/

Spotkanie z Chopinem w Operze Leśnej

Co Fryderyk lubił jeść, jakie miał zwierzęta, gdzie jeździł na wakacje? O tym 8 czerwca w Sali Koncertowej PFK opowie Anna Czerwińska-Rydel, autorka książek dla dzieci. Z okazji Dnia Dziecka Opera Leśna zaprasza na „Muzyczno-literackie opowieści. Odkrywamy tajemnice Chopina”. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Las Pełen Dźwięków – poszukiwacze dźwięków i mali artyści w Operze Leśnej”. To zajęcia edukacyjne poświęcone sylwetce największego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Anna Czerwińska-Rydel, autorka wielu książek dla dzieci, w tym dwóch poświęconych Chopinowi „Jaśnie Pan Pichon” oraz „Moja babcia kocha Chopina”, zdradzi kilka chopinowskich sekretów i odpowie na pytania – co Fryderyk lubił jeść, jakie miał zwierzęta, gdzie jeździł na wakacje, na co chorował, czego się bał i co lubił najbardziej.

Opowieść o kompozytorze muzycznie zilustruje Paweł Rydel, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wykona utwory Fryderyka Chopina.

Wstęp: 15 zł (konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 58 555 84 53)
Organizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Informacje na stronach: www.operalesna.sopot.pl, www.bart.sopot.pl,  www.sopot.pl, www.kulturadostepna.pl, www.planer.info.pl

Stowarzyszenie Zadba o dzieci po Dniu Dziecka

Wprawdzie już kilka dni po Dniu Dziecka, ale z atrakcjami także dla najmłodszych, 10 czerwca  w ogrodzie Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 przy ul. Kazimierza Wielkiego 14 Stowarzyszenie Zadba organizuje festyn rodzinny pod hasłem zdrowego żywienia.

Rodziców i dzieci zapraszamy w godz. 10.00-13.00. Wstęp jest otwarty, każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie kawiarenka, loteria fantowa, minizoo, będzie można również pojeździć na koniu i podziwiać sztuczki psa.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...