Sąsiad sąsiadowi… wolontariuszem

Trzy seniorki siedzą
Fot. fotobank.PL/UMS

Mieszkasz na Brodwinie i chcesz poznać swoich sąsiadów? Zgłoś się do Wolontariatu Sąsiedzkiego – na Twoje wsparcie czekają Seniorzy.

Organizatorzy szukają osób z najbliższego otoczenia starszych mieszkańców Brodwina, którzy spędzą czas ze swoim sąsiadem. Chęć skorzystania z pomocy wolontariusza – sąsiada wyraziło sześcioro seniorów mieszkających na Brodwinie, a to dopiero początek projektu Stowarzyszenia na Drodze Ekspresji i Sopockiego MOPS-u.
– Świadomość,  że  w klatce obok mieszka życzliwa osoba,  na którą mogę liczyć, daje poczucie bezpieczeństwa, które jest niezwykle potrzebne w moim wieku – mówi Seniorka, która zgodziła się przyjąć pomoc wolontariuszki – sąsiadki.   

Na wsparcie wolontariusza czekają obecnie dwie osoby. Jeżeli:

  • masz wolne przedpołudnia, lubisz pograć w karty i porozmawiać o sporcie, czeka na Ciebie Senior, który jest świetnym majsterkowiczem – w zamian za pomoc chętnie naprawi  zegarek;
  • możesz od czasu do czasu pomóc w przeczytaniu artykułu w gazecie, zgłoś się. Pani Seniorka ma problemy ze  wzrokiem,  jest ciekawa świata i nie chce przez fizyczne ograniczenia czuć się wykluczona. Pani interesuje się muzyką – sama gra na harmonijce. Chętnie wyjdzie na krótki spacer czy porozmawia przy herbacie.

Zgłoszenia:

Więcej informacji na stronach: Wolontariat Aktywni w Sopocie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...