Sopoccy policjanci gotowi na sezon

Napis Policja na masce samochodu
Fot. fotobank.PL/UMS

Mobilny komisariat na ulicach miasta oraz dziecięciu dodatkowych policjantów, którzy w sezonie letnim wspomogą sopockich funkcjonariuszy – oto rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo w mieście.

Dzięki porozumieniu Piotra Bolina, Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie i Jacka Karnowskiego, prezydenta miasta, od 1 lipca do 31 sierpnia szeregi Referatu Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Sopocie zasili dziesięciu dodatkowych policjantów z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Przez całe lato będą pełnili służbę z sopockimi funkcjonariuszami. Miasto zapewni policjantom zakwaterowanie w kurorcie, dzięki czemu ich czas reakcji na ewentualne zagrożenia oraz dyspozycyjność będą znacznie wyższe. Oddelegowani z KWP policjanci będą czuwać nad porządkiem publicznym oraz bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odwiedzających w tym czasie Sopot.
To nie jedyne wsparcie, jakie na sezon otrzymają policjanci. Od 2 czerwca na ulicach miasta pojawi się Mobilne Centrum Monitoringu, nazywane potocznie mobilnym komisariatem.

Tego dnia o godz. 12.00 na Plac Przyjaciół Sopotu nastąpi uroczyste przekazanie Mobilnego Centrum Monitoringu. Mieszkańcy będą mogli przyjrzeć się mu z bliska i sprawdzić, jak wygląda w środku. A potem ruszy do służby. Samochód będzie poruszać się przede wszystkim w rejonie pasa nadmorskiego oraz lokali rozrywkowych.
W pojeździe oprócz sprzętu do obserwacji, łączności i przetwarzania danych, będą również kamery o zasięgu nawet powyżej jednego kilometra, monitoring, komputery, a także miejsce dla interesantów.

Ten radiowóz ma pełnić trzy funkcje. Pierwsza to centrum monitoringu, przydatne zwłaszcza podczas imprez masowych. Kolejna to funkcja ruchomego komisariatu, w aucie znajdą się wszystkie narzędzia niezbędne do obsłużenia interesanta oraz przeprowadzenia interwencji. Ostatnia rola mobilnego komisariatu to centrum dowodzenia. Z tego miejsca funkcjonariusze będą mogli prowadzić działania prewencyjne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...