Święto organizacji pozarządowych – zaproszenie do udziału

Szczudlarze na ulicy podczas festynu
Festyn Organizacji Pozarządowych w Sopocie

Jubileuszowy, XV Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych odbędzie się 9 września na Skwerze Kuracyjnym sopockiego molo. Do 7 sierpnia organizatorzy czekają na zgłoszenia od organizacji pozarządowych, które chciałyby wziąć w nim udział.

Dla mieszkańców to najlepsza okazja do poznawania organizacji pozarządowych działających na rzecz Sopotu. Organizacje z kolei podkreślają możliwość pokazania swej działalności, wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniami, inspiracji oraz integracji.

To, jak będzie wyglądał jubileuszowy festyn, zależy od organizacji pozarządowych biorących w nim udział.

– Zapraszamy organizacje pozarządowe i  grupy nieformalne działające na rzecz sopocian, a także miejskie instytucje publiczne – mówi Anna Horak, koordynatorka Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych, organizatorka festynu. – Spodziewamy się blisko 60 podmiotów gotowych do promocji swej działalności, bezpośredni kontakt i bliższe poznanie w  integracyjnej formule.

Od kilkunastu lat prezentacji działalności sopockiej pozarządówki towarzyszą stałe elementy: Parada Pozarządowa czy program artystyczny na scenie muszli koncertowej sopockiego molo. Festyn od lat stanowi również okazję do wynagrodzenia trudów działalności organizacji pozarządowych. Wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Sopotu „Sopockie Serce” za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców mogą do 25 sierpnia składać mieszkańcy Sopotu, organizacje pozarządowe oraz instytucje działające w sferze pożytku publicznego.

 

Organizatorzy – Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych, Kąpielisko Morskie Sopot – zapraszają do współpracy przy organizacji festynu wszystkich chętnych, z ciekawymi pomysłami i możliwościami ich realizacji. Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych zaprasza na otwarte spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 28 czerwca, o godz. 15.30 w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Marynarzy 4, sala nr 1.


Szczegółowe informacje na stronie Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...