Miejski eko-parking na czas wakacji

Meleks przed Ergo Areną
Wszystkich, którzy zostawią swoje auta na parkingu przy ERGO ARENIE do centrum Sopotu dowiozą meleksy. Fot. fotobank.PL/UMS

700 darmowych miejsc do parkowania poza centrum dla turystów odwiedzających Sopot! Eko-parking przy ERGO ARENIE to inicjatywa miasta, która na pewno w sezonie poprawi sytuację na drogach w kurorcie. Parking będzie działał od 26 czerwca do 23 sierpnia.

Wakacje oraz weekendy w Sopocie to zazwyczaj niestety mocno wzmożony ruch samochodów w centrum miasta. Brak możliwości pobierania opłat za parkowanie w weekendy czy też różnicowania opłat w zależności od miejsca postoju powoduje, że sopockie ulice i chodniki są często pozastawiane samochodami turystów.

Dlatego miasto – na wnioski mieszkańców – rozszerza strefy płatnego parkowania, zarówno ta całoroczną, jak i sezonową. A także zdecydowało się na pilotażowy projekt organizacji buforowego eko-parkingu miejskiego przy ERGO ARENIE. Parking może pomieścić 700 aut.

– W lipcu i sierpniu parking przy hali nie jest wykorzystywany tak, jak poza sezonem – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Więc udostępnimy go turystom. Będzie to bezpłatny, całodobowy parking niestrzeżony. Położony jest blisko sopockiej plaży, do której prowadzi wyremontowana i oświetlona alejka pieszo-rowerowa. Do centrum Sopotu będą z niego wahadłowo kursowały meleksy.

Dwa 14-osobowe meleksy będą jeździły 7 dni w tygodniu, w godz. 10.00-20.00, co 20 minut, na trasie ERGO ARENA – Plac Konstytucji 3 Maja. Bilet dla osoby dorosłej – 3 zł. Dzieci w wieku szkolnym – bezpłatnie.  

Miejski eko-parking będzie także służył turystom odwiedzającym plażę w Jelitkowie. Został ujęty w programie gdańskich parkingów przyplażowych, dojazd do niego zostanie oznakowany także od strony Gdańska.

Parking będzie działał od 26 czerwca do 23 sierpnia (z wyłączeniem 1 i 8 lipca, kiedy odbywają się imprezy w ERGO ARENIE).

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...