Rolkowisko w ERGO ARENIE w wakacyjne niedziele

mała dziewczynka jeżdzi na rolkach w hali sportowej
Rolkowisko w ERGO ARENIE zaprasza. Fot. fotobank.PL/ERGO ARENA

Do dyspozycji rolkarzy jest płyta areny głównej o powierzchni 4 tys. m kw. Może z niej korzystać każdy, niezależnie od umiejętności. W ERGO ARENIE znalazło się 5 stref jazdy, są także instruktorzy. Rolkowisko będzie czynne w każdą wakacyjną niedzielę do 20 sierpnia, w godz. 16.00-19.00. Wstęp jest wolny.

Od kilku lat w Polsce rośnie zainteresowanie sportami wrotkarskimi. Coraz więcej osób zaczyna traktować jazdę na rolkach nie tylko jako zabawę czy rekreację, ale element treningu, a nawet formę transportu. Gdańsk i Sopot mają coraz więcej ścieżek rowerowych o gładkiej nawierzchni, które idealnie nadają się do jazdy na rolkach. Niestety obecnie przepisy prawa traktują rolkarzy jak pieszych a co za tym idzie – zakazują jazdy po tych ciągach komunikacyjnych. Konsekwencją jest sytuacja, w której rolkarze nie mają w Trójmieście zbyt wielu możliwości nauki jazdy. Brakuje miejsc, gdzie można bezpiecznie jeździć i trenować. Coraz więcej jest też licencjonowanych instruktorów sportów wrotkarskich, którzy szukają odpowiedniego miejsca na prowadzenie zajęć i szkółek jazdy. Idealnym miejscem do tego typu aktywności jest  płyta główna  ERGO ARENY.  Przy współpracy ze stowarzyszaniem Media Team, ERGO ARENA otwiera się na tę właśnie dyscyplinę sportu.

W każdą niedzielę, do 20 sierpnia 2017 r., w godz. 16.00-18.00 na płycie głównej będą odbywały się zajęcia podzielone tematycznie:

  1. Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie);
  2. Strefa hokeja na rolkach – plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać dwugodzinne zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe;
  3. Strefa nauki jazdy agresiv/urban – strefa dla średniozaawansowanych, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora;
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej – na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor, po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie),
  5. Strefa freestyle – strefa jazdy rekreacyjnej.

Od godz. 18.00 do 19.00 rolkarze będą mieli czas na swobodną jazdę, korzystanie z przeszkód oraz kubeczków. W planie jest prowadzenie rozgrywek, minimeczów lub miniturniejów hokeja na rolkach. Raz w miesiącu mogą odbywać się zawody w hokeju na rolkach, freestyle’u, bladecrossie, a także wyścigi dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji: strona ERGO ARENY

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...