Niecodzienna wystawa – pomoc dzieciom z Syrii

dłonie pokazujące serce na tle kuli ziemskiej
Fot. materiały prasowe

Powstawały w traumatycznych okolicznościach, ale pokazują także dziecięce marzenia. Prezentacja prac plastycznych, których autorami są mali uchodźcy z Syrii, odbędzie się 5 sierpnia w klubie 3 Siostry. Będzie ona połączona ze zbiórką funduszy na pomoc dzieciom poszkodowanym w wojennym konflikcie. Wystawa w Sopocie będzie pierwszą taką ekspozycją w Polsce.

To niecodzienna wystawa. Autorami prac są syryjskie dzieci, mieszkające w obozie dla uchodźców w mieście Kavala w północnej Grecji. Wolontariusze tam pracujący postanowili im pomóc i zorganizowali dla nich warsztaty plastyczne. Były one także formą terapii po doświadczeniach wojennej traumy. Malując, dzieci wyrażały swoje niepokoje i lęki, radości i marzenia.

Podczas wystawy wszystkie obrazy będą na sprzedaż – cena 20 euro plus koszt wysyłki (równowartość w złotówkach). Dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla przebywających w obozie dzieci. Każde dziecko za sprzedany obraz otrzyma w całości kwotę 20 euro. Dodatkowo będzie można wspomóc akcję, kupując na przykład cegiełki na materiały plastyczne. Uzyskane w ten sposób pieniądze pozwolą poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom na zakup leków, żywności oraz przyborów niezbędnych do życia w obozie.
Wystawy takie odbyły się już m.in. w Stanach Zjednoczonych i Korei. Wystawa w Sopocie będzie pierwszą tego typu w Polsce.

Wystawa i aukcja prac plastycznych

  • 5 sierpnia 2017 r.
  • godz. 13.00-18.00
  • klub 3 Siostry
  • Sopot, ul. Powstańców Warszawy 6 (Dom Zdrojowy)

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...