Powstaje pierwszy ogród społeczny w Sopocie

Monidło z dwoma kolorowymi jelonkami
Podczas konsultacji będzie można zrobić zdjęcie z jelonkami z żywego mchu. Fot. materiały prasowe Fundacji MY

Fundacja MY zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące powstania pierwszego Ogrodu Społecznego w Sopocie. Ogród zostanie założony w samym centrum miasta – na placyku MDK, od strony ul. Kolejowej. Spotkanie odbędzie się w piątek, 14 lipca, o godz. 17.00 na terenie przyszłego ogrodu.

Zgodnie ideą, Ogród będą współtworzyć mieszkańcy Sopotu.  Pomysłodawcą i koordynatorem całości przedsięwzięcia jest sopocka Fundacja MY, która tego lata planuje zebrać przynajmniej część środków, aby rozpocząć budowę wspólnego dla wszystkich ogrodu w środku miasta.

Na konsultacjach pojawi się Agnieszka Hubeny-Żukowska, wielokrotnie nagradzana w Polsce i na świecie projektantka ogrodów z Pracowni Sztuki Ogrodowej. Pani Agnieszka ma zaprojektować miejsce, które będzie najbardziej odpowiadać potrzebom mieszkańców. Już teraz wiadomo, iż w Ogrodzie pojawią się strefy: typowo ogrodnicza, rekreacyjna oraz służąca odpoczynkowi i relaksowi w zieleni.

Dodatkową atrakcją Ogrodu, która właśnie powstała, jest mobilny moduł ogrodowy, na który składa się tablica do robienia zdjęć z jelonkami z żywego mchu. Tablica będzie dostępna w dzień konsultacji .

 Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie Fundacji MY.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...