Fundacja ITAKA przypomina o zaginionych

zdjęcia kilkunastu zaginionych osób
Fot. żródło: strona Fundacji ITAKA

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, 22 lipca na Placu Przyjaciół Sopotu pojawią się wolontariusze Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Organizatorzy odpowiedzą na pytania mieszkańców Sopotu, zarówno te dotyczące zapobiegania zaginięciom, jak i zachowania się w sytuacji samego zaginięcia. Będzie można porozmawiać o programach profilaktycznych Fundacji dotyczących dzieci i nastolatków.

Przedstawiciele Fundacji od godz. 13.00 do 16.00 rozdawać będą ulotki dotyczące zaginięć dzieci na Pomorzu oraz materiały zawierające przydatne informacje: jak zgłosić zaginięcie, jak Fundacja ITAKA poszukuje zaginionych, jaką pomoc oferuje.

Rozdawane będą także specjalne opaski na rękę dla dzieci z numerem 116 000 – Telefonem w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, pod którym to numerem można otrzymać poradę oraz pomoc już w sytuacji zaginięcia. Na numer ten mogą dzwonić rodzice zaginionych dzieci, nastolatki, które uciekły z domu oraz wszystkie inne osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionych.

Na opaskach znajduje się także miejsce do wpisania numeru telefonu rodzica bądź opiekuna. Opaski mają wyrazisty pomarańczowy kolor i zrobione są z wodoodpornego plastiku, a zapięcie jest zaprojektowane w taki sposób, aby dziecko nie mogło zdjąć jej samodzielnie. W razie zagubienia, opaska umożliwia szybki kontakt z opiekunem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...