Lato Teatralne trwa

Aktorka i piosenkarka Anna Sroka-Hryń
Anna Sroka-Hryń. Fot. Katarzyna Warno

W Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej 29 lipca odbędą się dwa koncerty (godz. 18.00 i 20.00) wspaniałego duetu: Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego. Jest to niezwykła fuzja muzycznych osobowości: jedna z najciekawszych polskich wokalistek oraz numer jeden polskiej gitary. W programie najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

Już następnego dnia, 30 lipca (godz. 18.00 i 20.00), odbędzie się recital Anny Sroki-Hryń zatytułowany „Moja ballada”. Artystka zaprezentuje kilkanaście piosenek Agnieszki Osieckiej – artystki, której twórczość na stałe wpisała się w krajobraz polskiej piosenki.

Prawdziwą wisienką na torcie będzie premiera spektaklu „Bar Macabre” (9-13 sierpnia) w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Na scenie wystąpią m.in.: Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak oraz Arkadiusz Brykalski. Aktorom będzie towarzyszył zespół muzyczny pod kierownictwem Fabiana Włodarka. Tytułowy Bar Macabre to miejsce na granicy piekła i czyśćca, gdzie spotykają się umarli, by opowiedzieć swoje makabryczne przygody.

W spektaklu pojawią się upiorne, groteskowe i pełne czarnego humoru utwory, które opisują ludzkie życie jako jedno wielkie pasmo nieszczęść, od których uwolnić nas może jedynie kostucha. Jak się jednak okaże, bycie nieboszczykiem też ma swoje „ciemne strony”. Zapowiada się mrożący krew w żyłach i bardzo śmieszny wieczór! 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...