Sopot Match Race – Regaty Pucharu Świata

Załoga na katamaranie podczas regat na wodzie
Regaty są bardzo widowiskowe i atrakcyjne dla widzów. Fot. materiały prasowe

Wielkie widowisko i emocjonująca rywalizacja. Wyścigi jeden na jeden, prędkość, wiatr i woda. Sopockie molo, ogromna widownia i prestiżowi partnerzy. Obecność na Sopot Match Race, od 2 do 5 sierpnia, to gwarancja niepowtarzalnych przeżyć i wspaniała przygoda także dla publiczności.

Ranga wydarzenia, bogata tradycja i przynależność do prestiżowego cyklu Match Race Super League sprawiają, że sopockie regaty to jedna z czołowych polskich imprez żeglarskich. Regaty są bardzo widowiskowe i, co ważne, bardzo atrakcyjne dla widzów. Zmagania załóg i piękne sylwetki jachtów można podziwiać z sopockiego mola, akcja rozgrywa się blisko linii brzegowej i jest dobrze widoczna.

Wśród zawodników reprezentujących Polskę zobaczymy między innymi 11-krotnego Mistrza Świata w klasie DN Karola Jabłońskiego, współorganizatora regat Przemysława Tarnackiego, czy zwycięzcę zeszłorocznej edycji regat – Łukasza Wosińskiego. Z gości zagranicznych swoją obecność potwierdzili m.in. wielokrotny Mistrz Europy Rosjanin Vladimir Lipavski, Słoweniec Dejan Presen czy Toby Fraser z Nowej Zelandii.

– Czas do startu do dla nas okres intensywnych treningów i ostatnich przygotowań – mówi Przemysław Tarnacki, sternik załogi Tarnacki Yacht Racing. – W tym roku skład mojej załogi jest następujący: Marcin Banaszek (dziobowy), Jacek Przybylak (trym żagli przednich), Przemysław Płóciennik (trym grota). Zapraszam wszystkich na molo do kibicowania i obiecuję, że pokażemy żeglarstwo najwyższej klasy.

Więcej o regatach na stronie Sopot Match Race

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...