Pomniki przyrody – zgłoś propozycję

drzewa w parku
Fot. fotobank.PL/UMS

Jeżeli uważamy, że jakieś sopockie drzewo lub inny twór przyrody ożywionej lub nieożywionej, powinny być ustanowione pomnikami przyrody, mamy możliwość zgłoszenia takiej propozycji. Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu zaprasza do składania wniosków.

W Sopocie jest 36 ustanowionych pomników przyrody, z czego 34 to drzewa, a 2 to głazy narzutowe. Wykaz pomników przyrody umieszczony jest na stronie z informacjami miejskimi Sopotu w zakładce Dla mieszkańców, Programy Miejskie – Ochrona Środowiska.

Aby zgłosić propozycję pomnika przyrody, należy wypełnić wniosek, który dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej. Wszelkie informacje odnośnie pomników przyrody można uzyskać w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu, tel. 58 52 13 792.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...