Trzy dni z rugby na plaży

Grupa rugbystów na plaży
Fot. materiały prasowe

W ramach Jubileuszowego XXV Memoriału Edwarda Hodury upamiętniającego wybitnego zawodnika i trenera rugby, przez wiele lat związanego z trójmiejskim sportem, w dniach 4-6 sierpnia odbędzie się V edycja Sopot Beach Rugby. Sportowe emocje, efektowne przyłożenia i przede wszystkim dobra zabawa na sopockiej plaży. Wstęp jest wolny.

Pierwsza edycja Sopot Beach Rugby odbyła się w 2013 r. Wzięło w niej udział 25 drużyn. Z roku na rok rośnie ranga imprezy i liczba ekip startujących w zawodach. To zdecydowanie jeden z największych turniejów rugby na plaży na całym świecie. Sopot Beach Rugby w 2015 i 2016 roku zdobyło pierwszą nagrodę i tytuł „Sportowej imprezy roku w Sopocie”.

W tym roku po raz pierwszy wystąpią dzieci i młodzież, które otrzymają pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki z głównym hasłem V edycji „Rugby for Heroes”. Jedną z atrakcji rozgrywek będzie też sobotni turniej VIP-ów i mediów.

Turnieje rozpoczynać się  będą każdego dnia  o godz. 12.00 i potrwają do godz. 18.00. Na uczestników, jak i widzów, czekać będzie wiele atrakcji.

Program:

  • 4 sierpnia – Junior Sopot Beach Rugby w czterech kategoriach mini-żak, żak, młodzik, kadet
  • 5 sierpnia – Sopot Beach Rugby kobiet i mężczyzn – turniej otwarty, międzynarodowy
  • 6 sierpnia – Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn.

W sobotę na piaszczystym boisku w turnieju zmierzą się politycy, przedsiębiorcy, gwiazdy sportu i dziennikarze.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...