Zapis z monitoringu pomógł w zatrzymaniu bandyty

Samochód straży miejskiej.
Fot. Fotobank.PL

W trakcie dzisiejszego nocnego dyżuru, jeden z funkcjonariuszy Sopockiej Straży Miejskiej zobaczył na monitorze miejskiego monitoringu leżącego mężczyznę. O sprawie niezwłocznie zawiadomił oficera dyżurnego KMP w Sopocie. Na miejsce zdarzenia pojechał patrol policji. W czasie czynności podjętych przez policjantów, strażnik odtworzył zapis monitoringu z kamery pracującej w tym rejonie, tj. na ul. Bohaterów Monte Cassino 43 (vis a vis Domu Aukcyjnego), i ustalił, że leżący mężczyzna chwilę wcześniej został pobity (kopnięty w okolice szyi). Dyżurny Straży Miejskiej ponownie powiadomił policję, wskazując rysopis i wygląd sprawcy a także miejsce jego przebywania. Na miejscu pojawił się kolejny policyjny radiowóz oraz Pogotowie Ratunkowe. Pokrzywdzony został zabrany przez ambulans, a wskazany sprawca zatrzymany przez policyjny patrol.

Przypadek ten jest kolejnym w ostatnim czasie przykładem sprawnego działania i koordynacji sopockich służb mundurowych i miejskiego monitoringu. Niedawno z pomocą kamer ujawniono i zatrzymano ośmiu uczestników ulicznej bójki.

Podejmowane są kolejne kroki mające na celu poprawę bezpieczeństwa w mieście. Na ulicy Bohaterów Monte Cassino w tym roku uruchomiono dodatkowo 18 nowych kamer, lokując je na 6 dostawionych, nowych słupach. Inwestycja pochłonęła w sumie 124 350 zł. (prace ziemne, kamery i montaż, oprogramowanie).

Na ulicy Bohaterów Monte Cassino, łącznie z nowymi, pracują 42 kamery, w tym 9 obrotowych. W całym mieście jest ich około120.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...