Parkowanie w Sopocie

Mekels stoji na tle ERGO Areny
Fot. Fotobank.PL

Ponad 2,5 tysiąca osób skorzystało w lipcu z przejazdów melexami na trasie Miejski Eko-Parking – Centrum Miasta – Miejski Eko-Parking.

Miejski Eko-Parking przy Ergo Arenie na około 700 samochodów jest to projekt pilotażowy miasta, który ma przyzwyczajać sopockich turystów do pozostawienia aut poza ścisłym centrum. 

- Odpowiadamy na uwagi mieszkańców, aby ograniczyć ruch samochodowy w Sopocie – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu – Parkingi buforowe to trend światowy i jedyna szansa na odkorkowanie centrów miast, szczególnie turystycznych.

Jednocześnie Straż Miejska i policja zaostrzają działania wobec kierowców, którzy parkują w miejscach niedozwolonych w Sopocie.

Niestety brak opłat za parkowanie w mieście w sobotę i niedzielę powoduje, że w weekend Sopot jest zablokowany często źle zaparkowanymi samochodami. Mieszkańcy nie mogą dojechać do swoich posesji, rozjeżdżana jest zieleń, problemy mają też z przejazdem autobusy komunikacji miejskiej.

-Źle zaparkowane samochody będą odholowywane – mówi Tomasz Dusza, Komendant Straży Miejskiej w Sopocie – Właściciel takiego pojazdu musi liczyć się z opłatą w wysokości 520 zł, oraz mandatem i punktami karnymi. Już w najbliższy weekend planujemy wspólne patrole z policją i zdecydowane działania wobec źle parkujących kierowców. 

 

Poprzedzający artykuł: Miejski eko-parking na czas wakacji

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...