Latające katamarany przy sopockim molo

Zawodnik płynie na katamaranie.
Fot. UKS Navigo Sopot

W sezonie wakacyjnym w Sopocie jest wiele okazji by oglądać imprezy żeglarskie na wysokim poziomie. Prawdziwy hit czeka nas w drugiej połowie sierpnia. Od 19 do 26 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Świata Katamaranów Klasy A. To mocno zaawansowane technologicznie jednostki, które płynąc całkowicie ponad wodą, osiągają prędkość do 30 węzłów. Regaty zapowiadają się emocjonująco, zwłaszcza, że obsadę dwukadłubowców stanowić będą prawdziwi mistrzowie.

W regatach wystartuje czołówka żeglarska świata oraz utytułowani zawodnicy polscy. Swój udział zgłosiło ponad 140 żeglarzy. Wśród nich są wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i uczestnicy regat Pucharu Ameryki. Wielu z nich w Sopocie pojawi się wcześniej i wystartuje w otwartych Mistrzostwach polski klasy A. Będzie to ostatni, generalny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia, o godzinie 18.30 w muszli koncertowej na Skwerze Kuracyjnym przy molo. Wcześniej w paradzie przemaszerują zawodnicy z flagami.

Wyścigi finałowe rozegrane zostaną w środę i czwartek, 23 i 24 sierpnia. Ich przebieg będzie komentowany z sopockiego molo przez znanych dziennikarzy związanych ze sportem żeglarskim. Rywalizację będzie też można śledzić na telebimach.

Organizatorem Mistrzostw Świata Katamaranów Klasy A jest klub żeglarski UKS NAVIGO, działający od 2003 roku pod patronatem miasta Sopot. Zawodnicy klubu stanowią światową, żeglarską czołówkę katamaranów klasy A.

 

Więcej o regatach MŚ katamaranów na stronie zawodów, a także na Facebooku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...