Dobre starty Polaków w Mistrzostwach Świata Katamaranów klasy A

Zawodnik na wodzie podczas Mistrzostw Świata Katamaranów
Fot. Bartosz Modelski/Sail Spotting

W Sopocie, na wodach Zatoki Gdańskiej walczy żeglarska czołówka. W poniedziałek, 21 sierpnia, rozegrano pierwsze wyścigi w ramach Mistrzostw Świata Katamaranów. Bardzo dobrze popłynęli Polacy. Zawody potrwają do 26 sierpnia.

Na wodę ruszyło 125 zawodników. Rozegrano dwa wyścigi w dwóch grupach eliminacyjnych. Bardzo dobrze spisali się Polacy. Po dwóch startach do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej weszli (wyniki nieoficjalne) Jakub Surowiec (4. miejsce), Tymoteusz Bendyk (5. miejsce), Jacek Noetzel (9. miejsce) i Maciej Żarnowski (10. miejsce).

– Było dużo wiatru, był szkwalisty, więc dosyć trudne warunki. Ale nam, Polakom, daje to pewną przewagę, bo takie warunki znamy dobrze – powiedział po wyścigach Jakub Surowiec. – Zająłem dzisiaj dobre miejsca, drugie i trzecie, ale nie jestem z siebie na 100 proc. zadowolony. Mogłem popłynąć lepiej, wpakowałem się też w kłopoty podczas startu, więc w drugim wyścigu musiałam tę stratę odrabiać. W pierwszym zmyło mnie na chwilę z łódki, na szczęście szybko udało mi się wrócić i nadrobić stratę. Oczywiście, były jakieś drobne błędy, ale z drugiej strony to dobrze, bo mam świadomość, że można popłynąć lepiej, dać z siebie więcej – dodał polski żeglarz.

Powód do zadowolenia ma sklasyfikowany na miejscu pierwszym Steven Brewin z Australii, który tak komentował wczorajsze wyścigi: – Wiatr był trochę mocniejszy niż się spodziewaliśmy, bo w porywach nawet do 15-18 węzłów, w dodatku miejscami wpadało się w dziury bez wiatru. Ale takie warunki mieli wszyscy. Dla mnie to był dobry start, czułem, że łódka jest naprawdę szybka, byłem skoncentrowany, a mocna konkurencja w mojej grupie dopingowała mnie do większego wysiłku. W tym etapie najważniejsze jest, żeby płynąć czysto, nie przegrać wyścigu, walka o zwycięstwo przyjdzie w kolejnych wyścigach – mówił Brewin.

We wtorek kolejne starty eliminacyjne, a wyniki zadecydują o składzie grupy złotej i srebrnej. Zawodnicy złotej powalczą o najwyższa nagrodę.

Wyniki można śledzić na stronie A-klass World Championship 2017

Strona UKS Navigo

 

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...