We wrześniu rusza budowa szpitala dla seniorów

Wizualizacja wejścia do Centrum Opieki Geriatrycznej
Fot. materiały prasowe

Łatwiejszy dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, a co za tym idzie lepsza profilaktyka i profesjonalne leczenie osób starszych. W Sopocie już niedługo będzie to możliwe. 22 września rusza budowa Centrum Opieki Geriatrycznej.

Starania Sopotu o szpital dla osób starszych zakończyły się sukcesem. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej i niemałym środkom pochodzącym z budżetu miasta, już wkrótce zbudowane zostanie centrum, w którym osoby starsze znajdą profesjonalną opiekę. Nowoczesna aparatura medyczna, oddziały dzienne, sieć poradni oraz system szkoleń będą, dzięki szpitalowi, lepiej dostępne dla potrzebujących, starszych osób. Profilaktyka, a gdy trzeba sprawne leczenie, wpłyną na poprawę komfortu życia seniorów i ich rodzin.

Przewidywany koszt budowy Centrum Geriatrycznego to ponad 27 mln zł, z czego 7,6 mln pochodzić będzie z budżetu miasta, czyli pieniędzy sopockich podatników. Centrum będzie oddziałem Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie.

Rozpoczęcie budowy Centrum Opieki Geriatrycznej wraz z piknikiem dla mieszkańców nastąpi w piątek, 22 września, o godz. 15.00, przy ul. 23 Marca w Sopocie. Zapraszamy na uroczystość.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...