Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn

Dariusz Wójcik, dyrektor artystyczny festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn
Dariusz Wójcik, dyrektor artystyczny festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn. Fot. materiały prasowe

Wielokulturowe święto muzyki, czyli XVIII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn Sopot 2017, rozpocznie się 2 września koncertem inauguracyjnym w kościele pw. św. Jerzego. Wyjątkowe przestrzenie na terenie Sopotu wypełni muzyka od baroku do współczesności, tworząc wirtuozerski pokaz najlepszych przykładów polskiego i światowego dorobku muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Patronką festiwalu jest Maria Fołtyn, legenda wokalistyki polskiej i wielka propagatorka twórczości Stanisława Moniuszki. W tym roku przypada 5. rocznica Jej śmierci.

Podczas Kalejdoskopu Form Muzycznych kontynuację mieć będzie Kurs Mistrzowski dla Śpiewaków, który od 5 lat towarzyszy wydarzeniom festiwalowym. Zajęcia ze śpiewakami posiadającymi już niemałe doświadczenie, jak i z tymi, którzy dopiero są na starcie, poprowadzą znakomicie śpiewacy i pedagodzy, prof. dr hab. Bogdan Makal, kierownik Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i dr Jacek  Szymański, dyrektor programowy festiwalu, związany z kursem od samego początku.

Nowością programową sopockiego festiwalu będzie 3-dniowy plener malarski „Inspiracje muzyczne w malarstwie” z udziałem pedagogów i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie.

 

XVIII Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn Sopot 2017

  • 2-17 września 2017 r.
  • kościół pw. św. Jerzego
  • Sala Herbowa Urzędu Miasta Sopotu 
  • Teatr Kameralny
  • Państwowa Galeria Sztuki

Szczegółowy program festiwalu i informacja o biletach na Facebooku

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...