64 nowe wiaty dla Sopotu

Nowa wiata przystankowa przed budynkiem Sopot Centrum
Nowa wiata przy Sopot Centrum. Fot. Fotobank.PL/UMS

Pierwszą z 64 nowych wiat przystankowych komunikacji miejskiej w Sopocie (ul. Kościuszki /róg ul. Chopina, przy Sopot Centrum) w piątek, 25 sierpnia, odsłonili wiceprezydent Marcin Skwierawski oraz Kalina Janicka, prezes Clear Channel Poland. Tym samym umowa pomiędzy Gminą Miasta Sopotu a Clear Channel z 24 lutego 2017 r. przeszła z fazy przygotowawczej w fazę realizacji.

Na podstawie umowy Clear Channel postawi 64 nowe wiaty w Sopocie w dwóch fazach: 30 wiat do końca 2017 r., a następnie 34 wiaty w 2018 r. Dla potrzeb realizacji umowy zostały opracowane przez Clear Channel trzy modele wiat – dostosowane do poszczególnych lokalizacji i charakteru przestrzeni publicznej, wszystkie wyposażone w gablotę z rozkładem jazdy oraz ławkę. Projekt i konstrukcja wiat pochodzi z katalogu mebli miejskich Clear Channel i jest indywidualnym rozwiązaniem zaprojektowanym i uzgodnionym z Gminą Miasta Sopotu. Łączy w sobie funkcję estetyczną, użytkową i reklamową. Na nowych wiatach będą łącznie 182 powierzchnie reklamowe typu citylight.

– To ważna inwestycja i projekt dla obu stron – komentuje Kalina Janicka, prezes Clear Channel Poland. – Budowa systemu nowoczesnych, funkcjonalnych i estetycznych wiat w Sopocie to kolejny krok w rozwoju mebli miejskich w Polsce, które są standardem na rynkach europejskich. Jest to również właściwy krok w kierunku porządkowania przestrzeni miasta, poprzez dostępność nowoczesnych i bardzo dobrej jakości powierzchni reklamowych.

 Natomiast Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu, podkreśla: – To kolejny etap porządkowania i estetyzacji przestrzeni miasta. Sopocianie zyskują funkcjonalne i ciekawe wiaty, a miasto nie ponosi żadnych kosztów tej inwestycji.

 Segment mebli miejskich jest jednym z najbardziej przyszłościowych i dynamicznie rozwijających się segmentów na rynku reklamy Out-of-Home, szczególnie w centrach miast. Clear Channel Poland jest polskim oddziałem lidera reklamy zewnętrznej na świecie Clear Channel Outdoor. Clear Channel wyposaża polskie miasta w meble miejskie i wiaty przystankowe. Eksploatuje ponad 880 wiat w 14 miastach i aglomeracjach. Przy inwestycji na terenie Sopotu współpracuje z producentem wiat – firmą Adboard oraz firmą Marpol, która wiaty będzie montować.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...