Wolontariusze na wrześniowe wydarzenia w Sopocie poszukiwani

Wolontariuszka wita gości na festiwalu Literacki Sopot
Fot. źródło: Sopocki Wolontariat na Facebooku

Festiwal Fotografii „W Ramach Sopotu”, Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych, Koncert dla Mieszkańców, Sopocki Budżet Obywatelski, Rodzinny Piknik i Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie to wrześniowe wydarzenia z sopockiego kalendarza, w których można wziąć udział w niecodzienny sposób – aktywnie działać jako wolontariusz-akcjonariusz. Do udziału w sopockim wolontariacie akcyjnym zapraszają Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Miasto Sopot.

Za nami Literacki Sopot, Sopot Film Festival, Festiwal Muzyczny Sopot Classic, Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Wszystkie te wydarzenia wspierali wolontariusze. Fotograficzną relację z ich aktywności znaleźć można na FB/SopockiWolontariat.

Dlaczego warto dołączyć do grona sopockich akcjonariuszy?

Bo to wyjątkowa okazja, żeby poznać kulisy organizacji niecodziennych wydarzeń, działać ramię w ramię z twórcami, zdobywać bezcenne doświadczenia, być w gronie aktywnych.

To też realne wsparcie dla organizatorów, to dobra okazja do promocji wolontariatu. Chcemy w ten sposób pokazać różne oblicza wolontariatu obalając stereotyp, że wolontariat to tylko pomoc społeczna. Pokażemy wolontariat w kulturze, sporcie, w rozrywce, w działaniach edukacyjnych i artystycznych i wiele więcej. Bo warto być aktywnym właśnie w Sopocie.

Co można zyskać?

Udział w różnorodnych wydarzeniach, kontakt z ciekawymi, kreatywnymi ludźmi, wsparcie koordynatora wolontariatu,  zaświadczenie o wolontariacie lub/i referencje, sopockie gadżety i mnóstwo dobrej energii. Co trzeba zrobić? Przyjść na spotkanie informacyjne do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Marynarzy 4, sala 1) w środę, 30 sierpnia, o godz. 17.00. Jeśli tego dnia nie możesz, animatorki wolontariatu SCOP czekają na Ciebie w każdą środę, w godz. 10.00-18.00. Możesz też wysłać formularz zgłoszeniowy wolontariusza/wolontariuszki dostępny na stronie Wolontariat Aktywni w Sopocie w zakładce Poznajmy się, a SCOP skontaktuje się z Tobą.

Szczegółowe informacje:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...