Szwedzka orkiestra dęta w Sopocie

Muzycy szwedzkiej orkiestry detej podczas koncertu na ulicy
Karlshamns Musikkår. Fot. źródło: www.karlshamnsmusikkar.se

Orkiestra dęta ze szwedzkiego, partnerskiego miasta Karlshamn będzie gościć w Sopocie 1 i 2 września. W planach szwedzkich muzyków są dwa koncerty w muszli na molo (wstęp jest wolny), a także przemarsz ulicą Bohaterów Monte Cassino.

W piątek, 1 września, przemarsz Monciakiem z molo do kościoła św. Jerzego rozpocznie się o godz. 13.00, a koncert w muszli na molo o godz. 16.00.

W sobotę, 2 września, pochód muzyków wyruszy w południe, koncert w muszli zaplanowano na godz. 15.00. Szwedzi pod batutą Leny Larson zagrają m.in. przeboje muzyki filmowej („Gwiezdne Wojny”, „Slumdog. Milioner z ulicy”), piosenki Abby, a nawet legionową „Pierwszą Brygadę”.

Wizyta szwedzkiej orkiestry dętej z Karlshamn będzie okazją do spotkania i wymiany doświadczeń z muzykami z Sopotu. Do stworzenia własnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej przygotowuje się także Młodzieżowy Dom Kultury.

– Z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczniemy budowanie pełnego składu orkiestry – mówi Karolina Olszewska-Prusak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie. – Docelowo orkiestra składać się będzie z nawet 20 muzyków. Współpracujemy już z nauczycielami gry na instrumentach dętych drewnianych i blaszanych, w pracowni saksofonu i fletu. Prowadzimy nabór młodzieży i starszych muzyków grających na instrumentach dętych. Trwają rozmowy z państwową i ochotniczą Strażą Pożarną w Sopocie – dodaje Karolina Olszewska-Prusak.

Sopocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta ma powstać w przyszłym roku. Zapisy w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...