Zrób coś dla siebie – zostań wolontariuszem

Wolontariusze DPS w Sopocie
Wolontariusze DPS w Sopocie. Fot. Marlena Gołębiewska

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie od kilku lat współpracuje z wolontariuszami. Są to osoby w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami i zainteresowaniami. Łączy je jedno – chęć angażowania się w pracę na rzecz drugiego człowieka. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, przyjdź na spotkania organizacyjne 16 lub 18 września.

W Domu Pomocy Społecznej w Sopocie wolontariusze, oprócz opieki koordynatora, uczestniczą w bezpłatnych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy, podstaw pielęgnacji czy języka migowego. Ważnym elementem motywacji są spotkania integracyjne.

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza wszystkich chętnych do grona wolontariuszy. Poszukiwane są osoby kreatywne, ciepłe i otwarte, które towarzyszyć będą mieszkańcom Domu podczas spaceru, rozmowy czy czytaniu książek lub prasy. Mile widziani są wolontariusze do zadań związanych z pielęgnacją ogrodu oraz pracami porządkowymi. Możliwy jest również wolontariat akcyjny podczas imprez i festynów.

Najbliższe spotkania organizacyjne odbędą się w sobotę, 16 września, o godz. 12.00 oraz w poniedziałek, 18 września,  w godz. 16.00-17.00 w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza 49.

 

Jeśli ktoś nie może przyjść na wyznaczone spotkania organizacyjne, może skontaktować się z koordynatorem do spraw wolontariatu, siostrą Karoliną Blok, pod numerem tel. 781 327 111.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...