Sopocki Runmageddon z rekordową frekwencją

Zawodnicy Runmageddonu skaczą przez wodę
Fot. materiały prasowe

Aż 5 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy Runmageddonu, najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Europie na starcie najbliższej edycji, która odbędzie się w dniach 9-10 września w Sopocie. Impreza zostanie zorganizowana na terenach sopockiego Hipodromu.

Malownicze trasy zostaną poprowadzone również wokół ERGO ARENY, jednej z najnowocześniejszych w Europie hal widowiskowo-sportowych oraz nadmorskimi plażami. Dorośli będą zmagać się z trasami naszpikowanymi licznymi przeszkodami zbudowanymi przez inżynierów Runmageddonu. Dla dzieci będzie przygotowana specjalna formuła,  Runmageddon Kids, z osobną trasą i przeszkodami. Nie zabraknie również atrakcji dla kibiców, na których czekać będzie m.in. rozbudowana Strefa Kibica, Challenge i gastronomiczna.

W weekend 9-10 września w Sopocie spotkają się fani pokonywania ekstremalnych przeszkód. Organizatorzy spodziewają się, że sopocki Runmageddon pobije frekwencyjny rekord kwietniowej imprezy, która odbyła się w Gdyni. Wówczas wzięło w niej udział blisko 5 tysięcy uczestników.

W sobotę, 9 września, trasę o długości 12 kilometrów z co najmniej 50 przeszkodami pokonywać będą uczestnicy Runmageddonu Classic. Po zmroku przyjdzie kolej na Nocny Runmageddon Rekrut, 6 kilometrowy dystans z 30+ przeszkodami. Niezwykła będzie nocna edycja. Jej start, jako jedyny przewidziany jest bezpośrednio z morza! Tutaj również odbędzie się przedstartowa rozgrzewka. Poza tym w sobotę odbędzie się również Runmageddon Intro na 3 kilometrowej trasie z co najmniej 15 przeszkodami. To idealny dystans dla wszystkich chcących zobaczyć, czym jest ekstremalny bieg przeszkodowy.

Niedziela zarezerwowana jest na dzienny Runmageddon Rekrut, 6-kilometrowy dystans z ponad 30 przeszkodami. Dzieci zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą miały do dyspozycji specjalną trasę Runmageddon Kids (4-11 lat, 1 km i 15+ przeszkód).

Runmageddon to nie tylko dobra zabawa, ale również okazja do pomocy innym. Swój namiot w miasteczku zawodów rozbije Fundacja DKMS, która będzie szukać potencjalnych dawców szpiku, a wśród uczestników imprezy kwestować będą wolontariusze fundacji Cancer Fighter zbierający środki na leczenie dzieci chorych na nowotwór. Udzielić wsparcia będzie można również kupując na miejscu koszulki i gadżety tej fundacji.

Przydatne informacje:
Zapisy internetowe na stronie Runmageddon trwają do 7 września (czwartek) do godz. 15.00. Zapisy w Biurze Zawodów będą możliwe od piątku, 8 września, w godz. 16.00-21.00 oraz w dniach imprezy.

 

Uwaga! W związku z imprezą 9 września nastąpią chwilowe zamknięcia ulicy Bitwy pod Płowcami na wysokości skrzyżowania z ul. Hestii.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...