Dzień Otwarty z Rugby

dzieci biegające po boisku
Fot. materiały prasowe

Sopockie rugby ma już ponad 50 lat. By przybliżyć tę dyscyplinę sportu, Miejski Klub Sportowy Ogniwo przygotował specjalny program, w którym dzieci i młodzież z sopockich szkół będą mogli sprawdzić swoje umiejętności. Dzień Otwarty z Rugby odbędzie się w środę, 20 września, na stadionie im. Edwarda Hodury.

Podczas imprezy uczestnicy będą mogli skorzystać z atrakcji całodniowego programu przygotowanego przez trenerów i reprezentantów Polski w rugby. Konkurencje będą dopasowane do wieku uczestników, a startujących uczniów klas IV-VI ocenią fachowcy związani z tą dyscypliną. Organizatorzy przygotowali także profesjonalne, certyfikowane przez Polski Związek Rugby, szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego. Zdobyte w trakcie 3-godzinnego kursu umiejętności i praktyczna wiedza pomogą nauczycielom urozmaicić lekcje wf-u i pomogą bezpiecznie wykorzystywać na zajęciach nietypową piłkę do rugby.

Na stadionie Ogniwa pojawi się także Jacek Karnowski. Prezydent Sopotu obiecał, że weźmie udział w ćwiczeniach i przetestuje konkurencje przygotowane przez trenerów.

Uczestnicy Dnia Otwartego z Rugby, oprócz sporej dawki sportowych emocji na świeżym powietrzu, otrzymają także ciepłe posiłki.

Dzień Otwarty z Rugby

  • 20 września 2017 r.
  • godz. 10.00-12.00 – zajęcia dla uczniów, między
  • godz. 13.00-16.00 – certyfikowane szkolenia dla nauczycieli
  • Stadion im. Edwarda Hodury
  • Sopot, ul. Jana z Kolna 18

 

Mecz o awans do finału Mistrzostw Polski

A już w sobotę, 30 września, będzie można zobaczyć profesjonalnych zawodników rugby w akcji. Na stadionie im. Edwarda Hodury, o godz. 15.00 Ogniwo Sopot zmierzy się z Pogonią Awenta Siedlce. Będzie to spotkanie z liderem tabeli, a jego wynik zdecyduje o awansie jednego z zespołów do finału Mistrzostw Polski. Sopoccy rugbiści liczą na gorący doping. Wstęp wolny.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...