Trzy nowe stacje napraw rowerów w Sopocie

Stacja napraw rowerów i stojaki na rowery
Jedna z trzech nowych stacji napraw rowerów. Fot. materiały UMS

Sopot zyskał trzy kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów. Łącznie miasto może pochwalić się już sześcioma stanowiskami w różnych lokalizacjach. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Sopot i Grupy GPEC.

Nowe stacje posłużą wszystkim, którzy chcą szybko naprawić proste usterki. Do dyspozycji rowerzystów będzie zestaw narzędzi (m.in. klucze, śrubokręty, łyżki do opon) oraz pompka rowerowa, obsługującą wszystkie rodzaje zaworów.

Nowe stacje dołączą do trzech zamontowanych we wrześniu ubiegłego roku, które stanęły przy ul. Małopolskiej, ul Kolberga i przy pętli trolejbusowej przy ul. Reja. Do tej pory skorzystało z nich kilka tysięcy osób.

Tutaj znajdziesz nowe stacje napraw:

  • ul. 23 marca, przy pętli autobusowej
  • deptak między ul. Sobieskiego a Polną
  • parking rowerowy przy Molo (wejście na plażę nr 23)

Bądź eko i zadbaj o jakość powietrza w mieście
Montaż stacji napraw jest elementem szerszej kampanii „Zmień ogrzewanie! Wybierz miejską sieć ciepłowniczą”, w ramach której Grupa GPEC i Miasto Sopot zachęcają sopocian do rezygnacji z nieekologicznych źródeł ogrzewania na rzecz bezpiecznej i wygodnej sieci ciepłowniczej. Każdy, kto likwiduje ogrzewanie węglowe i zastępuje je miejską siecią ciepłowniczą może ubiegać się o dofinansowanie w Urzędzie Miasta.

Zarówno Miasto Sopot, jak i Grupa GPEC od wielu lat edukują mieszkańców w zakresie postaw proekologicznych i prozdrowotnych oraz namawiają do korzystania z miejskiej sieci ciepłowniczej, która jest najlepszym sposobem na ograniczenie smogu w mieście. Do poprawy jakości powietrza przyczynia się także wybór roweru zamiast samochodu. Ruch rowerowy wpływa również na lepsze samopoczucie, redukuje stres i zmniejsza hałas w mieście.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...