Szpital dla seniorów – rozpoczęcie budowy i piknik „Zdrowy Pomorzanin, zdrowy Sopocianin”

Starsza i młodsza kobieta siedzą przytulone na ławce
Fot. Fotolia

Łatwiejszy dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, a co za tym idzie lepsza profilaktyka i profesjonalne leczenie osób starszych. W Sopocie już za półtora roku będzie to możliwe. 22 września oficjalnie rozpoczyna się budowa Centrum Opieki Geriatrycznej, oficjalnemu rozpoczęciu towarzyszyć będzie piknik „Zdrowy Pomorzanin, zdrowy Sopocianin”.

Starania Sopotu o szpital dla osób starszych zakończyły się sukcesem. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej i środkom pochodzącym z budżetu miasta, już w połowie 2019 r. oddane do użytku zostanie centrum, w którym osoby starsze znajdą profesjonalną opiekę. Nowoczesna aparatura medyczna, oddziały dzienne, sieć poradni oraz system szkoleń będą, dzięki szpitalowi, lepiej dostępne dla potrzebujących, starszych osób. Profilaktyka, a gdy trzeba sprawne leczenie, wpłyną na poprawę komfortu życia seniorów i ich rodzin.

– Dzięki nowemu Centrum Geriatrycznemu pomorscy seniorzy będą mieli łatwiejszy dostęp do usług zdrowotnych, jeszcze lepiej dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Ośrodek będzie świadczył kompleksowa opiekę ambulatoryjną. Dzięki sprawnemu leczeniu i rehabilitacji pacjenci szybciej powracać będą do zdrowia.

Przewidywany koszt budowy Centrum Geriatrycznego to ponad 27 mln zł, z czego 7,6 mln pochodzić będzie z budżetu miasta, czyli pieniędzy sopockich podatników. Centrum będzie oddziałem Pomorskiego Centrum Reumatologii im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie.

 

Rozpoczęcie budowy Centrum Opieki Geriatrycznej wraz z piknikiem dla mieszkańców „Zdrowy Pomorzanin, zdrowy Sopocianin” nastąpi w piątek, 22 września, o godz. 15.00, przy ul. 23 Marca 93 w Sopocie. W programie prócz oficjalnego rozpoczęcia prac zaplanowano konsultacje i porady medyczne, badania poziomu cukru, cholesterolu i pojemności płuc, zajęcia sportowe i rehabilitacyjne dedykowane seniorom. Będą również atrakcje sportowe dla dzieci i młodzieży, m.in. slalom piłki nożnej, boule i badminton.

Warto zarezerwować sobie piątkowe popołudnie, by skorzystać z darmowych porad i aktywnie spędzić popołudnie.

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...