Rower metropolitalny w Sopocie – wybierz miejsca postoju

Dwoje rowerzystów jedzie ścieżką rowerową
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zapraszamy mieszkańców Sopotu do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozmieszczenia stacji postojowych roweru metropolitalnego. Przyszli użytkownicy mają też szansę na zgłoszenie własnych propozycji miejsc, w których te rowery będą parkować.

Każde z miast biorących udział w projekcie Roweru Metropolitalnego otrzyma swoją pulę rowerów. Do Sopotu trafią 164 szt., z czego 10 proc. to będą nowoczesne jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym.

Uwagi, a także własne propozycje lokalizacji parkingów rowerowych można składać mailem na adres rower@sopot.pl lub w trakcie spotkań konsultacyjnych. Sopockie objazdowe konsultacje rowerowe odbędą się w piątek, 22 września, o godz. 17.00. Start przejazdu z boiska MOSiR na osiedlu Przylesie.

Rowerem miejskim w Sopocie pojechać będzie można już w drugiej połowie przyszłego roku. W mieście jest 20 km ścieżek rowerowych, co stanowi 1/3 długości wszystkich ulic w kurorcie. Miłośnicy jednośladów mają do dyspozycji miejskie stojaki na rowery i coraz więcej samoobsługowych stacji napraw. Bardzo atrakcyjne i chętnie wykorzystywane przez rowerzystów są sopockie leśne trasy do jazdy rekreacyjnej.

Poniżej mapa lokalizacji stacji Systemu Roweru Metropolitalnego

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...