Smaczna i zdrowa woda… wcale nie sodowa

Dzieci piją wodę z poidełka zamontowanego w szkole
Dzieci z sopockich podstawówek mogą w szkołach bezpiecznie pić wodę z miejskiej sieci. Fot. Fotobank.PL/UMS

W Sopocie piję wodę z kranu! Pod tym hasłem oddano do użytku źródełka wody pitnej w sopockich szkołach.

„W Sopocie piję wodę z kranu” to hasło promujące zdroje wody pitnej, które zamontowano w czterech szkołach podstawowych (SP 1 przy ul. Armii Krajowej, SP 7 przy ul. Haffnera, nr 8 przy ul. 3 Maja i nr 9 przy ul. Kolberga). Wraz z początkiem nowego roku szkolnego oddano do użytku osiem zdrojów wodnych, po dwa w każdej szkole.

Inwestycję zrealizowała miejska spółka AQUA-Sopot, która jest właścicielem i zarządza siecią wodociągową oraz siecią kanalizacji sanitarnej w mieście. Projekt został zrealizowany w ramach działań promujących picie sopockiej wody z kranu o najwyższej jakości. Zdroje wodne w szkołach mają na celu promowanie prozdrowotnych i proekologicznych zachowań wśród najmłodszych.

– Chcemy promować picie zdrowej wody zamiast słodzonych, gazowanych i niezdrowych napojów – zachwala projekt wiceprezydent Marcin Skwierawski. – Naszym zamierzeniem jest również zmniejszenie zużycia plastikowych butelek, bo konstrukcja źródełek pozwala w bezpieczny i higieniczny sposób pić wodę prosto z kranika. Sam również piję wodę z kranu i zachęcam do tego mieszkańców. Nie tylko dzieci w szkołach – dodaje prezydent Skwierawski.

Przed oddaniem do użytku próbki wody ze wszystkich ośmiu źródełek były analizowane w laboratorium. Badania potwierdziły, że woda jest zdatna do spożycia. W przyszłym roku planowany jest montaż kolejnych źródełek, tym razem w sopockich przedszkolach.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...