Hojni sopocianie

Różne monety i banknoty leżą na stole
Fot. materiały UMS

Sopocianie po raz kolejny pokazali solidarność i hojność. Podczas Koncertu dla Mieszkańców, który odbył się 10 września w Operze Leśnej, wolontariusze zbierali do puszek datki na pomoc dla poszkodowanych w sierpniowej wichurze na Kaszubach. Uzbierane 5 463,30 zł zostanie przekazane na pomoc mieszkańcom Brus.

– Sopocianie zawsze hojnie pomagają potrzebującym. Bez znaczenia czy zbierane są fundusze na pomoc dla konkretnej osoby, czy – tak jak w ostatnich tygodniach – dla mieszkańców poszkodowanych w wyniku wichury – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Mieszkańcy przynosili dary, wpłacali pieniądze, zbierali do puszek. Ta wielka akcja pomocy to odruch serca, bo przecież nieszczęście może dotknąć każdego. Bardzo dziękuje za ta pomoc, wsparcie, wykonaną pracę. To duma być prezydentem w tak wspaniałym, solidarnym mieście – dodaje nie kryjąc radości prezydent Karnowski.

 

Zobacz, jak sopoccy wolontariusze witali przybywających na Koncert dla Mieszkańców. Fot. Bartosz Chęciński

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...