Państwowa Galeria Sztuki wśród Lodołamaczy 2017

Dwie osoby z kwiatami i dyplomami podczas gali konkursu Lodołamacze 2017
Wyróżnienie dla Państwowej Galerii Sztuki. Na zdjęciu po prawej Piotr Darda, główny specjalista ds. technicznych w PGS. Fot. materiały prasowe POPON

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie otrzymała wyróżnienie w kategorii Przyjazne Przestrzenie podczas regionalnej gali konkursu Lodołamacze 2017.

Lodołamacze to konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie, organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Gala regionalnego etapu województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego odbyła się 12 września 2017 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

– To dla nas ważne wyróżnienie i bardzo się cieszymy – mówi Piotr Darda, główny specjalista ds. technicznych w PGS. – Kładziemy nacisk na to, by docierać do wszystkich i jedną z takich grup są właśnie osoby niepełnosprawne. Nasze sale są przystosowane do ich potrzeb. Prowadzimy też zajęcia plastyczne czy z malarstwa z myślą o niepełnosprawnych – dodaje Darda.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...