Mistrzostwa Polski Katamaranów w Sopocie jeszcze raz we wrześniu

Katamarany na wodzie
Fot. materialy UKS Navigo OK.jpg

Sopocki klub UKS Navigo przyzwyczaił nas tego lata do imprez na naprawdę wysokim poziomie. Końcówka sezonu zapowiada się również bardzo atrakcyjnie. W sobotę i niedzielę, 23 i 24 września ponownie zobaczymy startujące katamarany. Weekend będzie należał do zawodników klasy F-18 i Open, którzy walczyć będą w mistrzostwach Polski. Ponadto rozegrane zostaną regaty o puchar UKS Navigo w A-class i jednokadłubowych jednostkach Nautica 450.

O tytuły Mistrzów Polski w klasie F-18 będą walczyć między innymi Tymek Bendyk i Kuba Surowiec – aktualni medaliści Mistrzostw Świata Katamaranów A-class (II i III miejsce), które odbyły się w sierpniu. Obaj zawodnicy mają duże szanse na tytuły w kolejnej klasie. Formuła 18 to dwuosobowy katamaran, który posiada trzy żagle, fok, grot i genaker. Łódka osiąga duże prędkości, szczególnie efektownie prezentując się na kursach pełnych. W regatach wystartuje około 40 łódek.

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy Navigo. Mistrzostwa odbędą się pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Więcej informacji na stronie Klubu Żeglarskiego UKS Navigo.

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...