Nastaw się na zdrowy tryb życia w Sopocie – bezpłatne badania profilaktyczne dla sopocian

dłoń na termostacie przy kaloryferze
mat. prasowe GPEC

W sobotę, 23. września sopocianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, które pomogą uchronić się przez zachorowaniem na trzy z najczęstszych chorób cywilizacyjnych – nadciśnieniem tętniczym, otyłością i cukrzycą.

Do udziału w programie bezpłatnych badań profilaktycznych zapraszają Grupa GPEC oraz Miasto Sopot i EDF Polska. Akcja jest elementem szerszej kampanii „Zmień Ogrzewanie. Wybierz miejską sieć ciepłowniczą”, w ramach której organizatorzy zachęcają sopocian do rezygnacji z nieekologicznych źródeł ogrzewania na rzecz bezpiecznej i wygodnej sieci ciepłowniczej.

- Od wielu lat edukujemy mieszkańców w zakresie postaw proekologicznych i prozdrowotnych. Namawiamy do korzystania z miejskiej sieci ciepłowniczej, która jest najlepszym sposobem na ograniczenie smogu w mieście. Lepsza jakość powietrza to korzyść dla nas wszystkich – mówi Grzegorz Blachowski, PR Manager Grupy GPEC. – Ubiegłoroczny program badań cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W trakcie koncertu w sopockiej Operze Leśnej przebadaliśmy ponad 1000 osób. Mamy nadzieję, że i tym razem sopocianie chętnie wezmą udział w akcji – mówi Blachowski.

Mobilne ambulatorium Grupy GPEC dostępne będzie 23. września, w godz. 10:00-14:00 podczas Pikniku Rodzinnego na sopockich Błoniach.  Na miejscu będzie można sprawdzić:

  • poziom ciśnienia tętniczego krwi
  • poziom cukru we krwi
  • ilość tkanki tłuszczowej
  • poziom cholesterolu

Z programu mogą skorzystać posiadacze „Karty Sopockiej”. Wystarczy, że podczas Pikniku pokażą swoją kartę i odbiorą Kartę Zdrowego Sopocianina, która uprawnia do wykonania badań. Każdy kto zrealizuje komplet badań otrzyma upominek od Grupy GPEC.

 

O kampanii Zmień Ogrzewanie

Celem kampanii realizowanej przez Miasto Sopot, Grupę GPEC i EDF Polska jest zachęcenie sopocian do przyłączenia się do wygodnej, bezpiecznej i ekologicznej sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na zmianę źródła ciepła, mogą liczyć na dofinansowanie z Miasta Sopot w wysokości nawet 20 tys. zł.

Zainteresowani szczegółami mogą dzwonić na specjalną infolinię Grupy GPEC 58 52 43 699 lub kontaktować się mailowo: bok@gpec.pl.

Dodatkowo we wrześniu planowane są także bezpośrednie spotkania z mieszkańcami oraz akcje w mobilnym punkcie informacyjnym Grupy GPEC.

Więcej informacji o tym, jak przyłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej na Zmień Ogrzewanie. Wybierz miejską sieć ciepłowniczą

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...