Porozmawiajmy, czyli bezpłatne konwersacje dla cudzoziemców

Ludzie wchodzą do budynku Sopot Centrum
Fot. Fotobank.PL/UMS

Wszyscy obcokrajowcy, którzy chcą podszkolić swój język polski, będą mieli taką okazję w każdy czwartek w Sopotece. Cykliczne, bezpłatne spotkania w Kawiarence Językowej ruszają 21 września.

Spotkania w Kawiarence to ciekawa forma nauki języka polskiego, ale także zapoznawania się z polską kulturą. Ważnym elementem będzie także integracja z lokalną społecznością. Zaproszenie do udziału kierowane jest do wszystkich chętnych, w tym cudzoziemców, imigrantów, uchodźców, repatriantów, studentów itd.

Podczas dwugodzinnego spotkania wolontariusze poświęcą swój czas na rozmowy z wszystkimi zainteresowanymi – tematyka tych konwersacji będzie dowolna. Akcja realizowana jest przez Sopockie Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców we współpracy z Sopoteką.

Miejsce: Sopoteka, II piętro budynku Sopot Centrum, ul. Kościuszki 14 spotkanie przy sofach z przodu Sopoteki lub w części wykładowej – miejsca będą oznaczone napisem „Kawiarenka Językowa”

Czas: każdy czwartek w godz. 17.00-19.00

Uwaga: na spotkanie można przyjść bez umawiania się, nie trzeba się przygotowywać, najważniejsze, aby dołączyć do grupy! Organizatorzy zapraszają również wszystkie osoby chętne do wsparcia tej inicjatywy – można zostać przewodniczką lub przewodnikiem językowym, wystarczy przybyć na spotkanie.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...