Uwaga kierowcy – remonty ulic w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy przebudowie drogi
Fot. Fotobank. PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w terminie od 20 do 26 września 2017 r. prowadzone będą prace, które mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym.

♦ Kontynuowane będą prace przy przebudowie ul. Władysława IV na odcinku od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna, z przebudową tego skrzyżowania na wyniesione włącznie. Zakres prac to m.in. przebudowa kanalizacji deszczowej, budowa sieci ciepłowniczej, wymiana oświetlenia ulicznego oraz wykonanie nowej nawierzchni chodników i jezdni.
Na czas inwestycji wprowadzone zostanie:
- całkowite zamknięcie ul. Władysława IV na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Jana z Kolna,
- objazd od strony Gdańska przez ul. Polną, Bitwy pod Płowcami oraz Grunwaldzką do ul. 3 Maja,
- objazd w kierunku Gdańska przez ul. Bitwy Pod Płowcami, Polną oraz Łokietka.

♦ Do 22 września całkowicie zamknięty będzie łącznik pomiędzy ul. Malczewskiego a Kraszewskiego w związku z budową sieci kanalizacji sanitarnej.

♦ Od 20 września całkowicie zamknięta zostanie ul. Głowackiego w Sopocie w związku z asfaltowaniem nawierzchni jezdni. Na wysokości posesji nr 1 A przy ul. Głowackiego nastąpi zamknięcie z obu stron ulicy. Na odcinku dopuszczonym do ruchu zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Zostanie wyłączony przystanek autobusowy na ul. Głowackiego. Na czas prowadzonych prac objazd dla autobusów zostanie wyznaczony ul. Klenczona, z przystankiem na wysokości rynku przed skrzyżowaniem z ul. Polną. 

♦ Od 29 września od godz. 15.00 do 30 września do godz. 15.00 nastąpi wygrodzenie parkingu przy ul. Ceynowy, w związku z organizacją Europejskiego Forum Nowych Idei.

♦ Asfaltowanie wjazdu do Opery Leśnej na ul. Moniuszki na wysokości pętli.

Za możliwie występujące utrudnienia w ruchu przepraszamy. Wykonawcy dołożą wszelkich starań, aby remonty w jak najmniejszym stopniu odbiły się na użytkownikach dróg. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują stosowne znaki.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...