Pamiętaj o mnie! O Alzheimerze w Sopotece

Figurki starszej pary siedzącej na ławce
Fot. Pixabay

Zapraszamy seniorów oraz ich rodziny i opiekunów na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz Dnia Osób z Chorobą Alzheimera pod nazwą „Pamiętaj o mnie!”, które odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 13.30 w Sopotece (Sopot Centrum, ul. Kościuszki 14). Wstęp jest wolny.

Gościem specjalnym będzie Michał Zabłocki, poeta i autor piosenek m.in. z repertuaru Grzegorza Turnaua, autor wierszy o matce, znanej aktorce Alinie Janowskiej, która od kilku lat zmaga się z chorobą Alzheimera. Wiesze z nowego tomiku „Janowska” przeczyta aktor Kuba Kornacki, a całość poprowadzi Beata Szewczyk, dziennikarka Radia Gdańsk.

Ważnym punktem spotkania będzie rozmowa z ekspertami, którzy na co dzień zajmują się osobami z demencją i zaburzeniami pamięci na temat sytuacji, a także wsparcia osób chorych oraz ich rodzin i opiekunów. Będziemy rozmawiali o tym, jak opiekować się osobą chorą, żeby jak najdłużej zachowała samodzielność, jak wspierać opiekunów, jak sobie radzić, kiedy choruje bliska osoba, gdzie szukać pomocy.

Organizatorami spotkania są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Parter spotkania – Sopoteka.

Na wszystkich uczestników czekać będzie słodki poczęstunek oraz muzyczny upominek. Wstęp jest wolny.

Sopoteka/Sopot Centrum
ul. Tadeusza Kościuszki 14

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...