Gala Sopockiej Muzy – nagrody i muzyka Chopina

Marcin Masecki
Marcin Masecki zagra Nokturny Chopina. Fot. mat.pras.

Tegoroczna gala wręczenia nagród Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie kultury i nauki odbędzie się w poniedziałek, 9 października, o godz. 19.30 w kościele pw. Gwiazdy Morza. Uroczystość uświetni koncert Marcina Maseckiego „Chopin Nokturny”. Można jeszcze odbierać bezpłatne wejściówki na to wydarzenie.

– Sopot to miasto, którego środowisko artystyczne  i naukowe stanowi esencję lokalnej społeczności – mówi Joanna Cichocka Gula, wiceprezydent Sopotu. – Dlatego tak ważne jest, aby uhonorować wybitne osiągniecia w dziedzinie  nauki, kultury i sztuki, wyróżnić młodych twórców  i docenić osiągniecia tych z wieloletnim dorobkiem.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się część muzyczna poniedziałkowego wieczoru. Marcin Masecki to jeden z najbardziej oryginalnych muzyków młodego pokolenia. Urodził się w 1982 roku w Warszawie. Przez pierwszych siedem lat życia mieszkał z rodzicami w Kolumbii. Ukończył Berklee College of Music w Bostonie. W zakresie jego muzycznych zainteresowań mieści się zarówno muzyka klasyczna, jak i jazz oraz muzyka eksperymentalna. Z jednej strony Mozart, Beethoven, Bach i Chopin z drugiej jazz tradycyjny i amerykańska awangarda z lat 60. Współpracował też z takimi zespołami jak Pink Freud, Waglewski Fisch Emade czy kwartet Zbigniewa Wegehaupta. W poniedziałek, na gali „Sopockiej Muzy”, Masecki zagra Nokturny Chopina


Bezpłatne wejściówki na koncert i galę można odbierać w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, ul. Kościuszki 61. W tym tygodniu kasa czynna będzie codziennie do godziny 15.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...