„Sopocka Jesień” na 10 km

Biegacze w lesie
Fot. materiały prasowe MOSiR

Na wspólne bieganie pod hasłem: „Sopocka Jesień” w sobotę 14 października zaprasza sopocki MOSiR. Będzie to ostatnia odsłona sportowych zmagań w ramach Sopockich 4 Pór Roku 2017. Celem jest nie tylko promocja sportu i aktywności fizycznej. Bieg upamiętni również 116. rocznicę nadania Sopotowi praw miejskich, a uczestnicy będą mogli wesprzeć schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Sportowcy-amatorzy będą rywalizować w 24 kategoriach wiekowych. Trasa główna liczyć będzie 10 kilometrów i została poprowadzona alejkami nadmorskimi i sopocką plażą. Wystartują również dzieci i młodzież. Start i metę zaplanowano na pl. Mancowym w Parku Północnym. Dodatkowych emocji i dostarczy na trasie biegu reprezentacja Zakopanego, która wystartuje w ramach współpracy miast partnerskich. Zakopiańczycy zapowiadają zwycięstwo w kategorii open i liczą na dobrą zabawę w czasie wspólnego biegania.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sopocie. Wolontariusze schroniska będą zbierać datki na chore zwierzęta. Prowadzona będzie również zbiórka karmy, nowych koców, ręczników i legowisk.

Więcej informacji, regulamin, trasa oraz zapisy na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...