Mieszkania na Świemirowskiej gotowe do zamieszkania

Budynek komunalny
Fot. Fotobank.pl/UMS

Trwają czynności odbiorowe mieszkań wybudowanych w ramach budownictwa komunalnego, przy ulicy Świemirowskiej w Sopocie. Najprawdopodobniej do końca tygodnia, 16 nowych mieszkań zostanie zakwalifikowanych do zamieszkania.

Do końca września osoby spełniające kryteria, określone uchwałą Rady Miasta Sopotu, mogły składać wnioski o przyznanie mieszkania. Nabór dotyczył obu lokalizacji (budynków zlokalizowanych przy ulicach: Świemirowskiej i Malczewskiego) czyli w sumie 76 mieszkań. Wpłynęły 182 wnioski.

W tym roku młodym sopockim rodzinom zostaną  oddane do zamieszkania 2 budynki przy ul. Świemirowskiej 2-4, tj.16 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 39,30 m² do 47,10 m².

W roku 2018 w budynku przy ul. Malczewskiego 29 zamieszka kolejnych 60 rodzin.

„To kolejne mieszkania komunalne, które w Sopocie budujemy z myślą o młodych rodzinach z dziećmi. Chcemy stworzyć szansę młodym na zamieszkanie w kurorcie, mieście, które stawia na wysoką kulturę, solidną i wielokierunkową edukację. Mieście szczęśliwych ludzi” – informuje prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Spośród złożonych wniosków, komisja powołana zarządzeniem Prezydenta Miasta, wybierze te, które spełniają przyjęte regulaminem kryteria. Po weryfikacji rodziny będą losować lokalizacje.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...