Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy

Kobieta zasłania się ręką
Stop przemocy Fot.Pixabay

Jeśli doświadczasz jakiejkolwiek formy przemocy – nie czekaj, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z psychologiem oraz przyjdź na zajęcia grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy.

Punkt Interwencji Kryzysowej działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie organizuje grupę psychoedukacyjną dla kobiet doświadczających przemocy. Oferta skierowana jest do wszystkich kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, jak sobie radzić w takich sytuacjach, potrzebują wsparcia i zrozumienia.

Głównym celem grupy jest udzielanie wsparcia psychologicznego i edukacja dotycząca zjawiska przemocy. W trakcie trwania zajęć uczestniczki mają szansę przezwyciężyć wstyd, jakiego doświadczają w roli ofiary, mogą wymieniać swoje doświadczenia związane z radzeniem sobie w sytuacji przemocy oraz poprzez budowanie nowych relacji przerwać izolację towarzyszącą traumie wynikającej z doznawanej przemocy.

Grupa ma charakter zamknięty, spotkania trwają 6 miesięcy (25 spotkań). Zajęcia są bezpłatne i rozpoczną się 16 listopada. Odbywać się będą w czwartki w godzinach 17.30-19.00 w siedzibie Punktu Interwencji Kryzysowej w Sopocie, przy Al. Niepodległości 759 a.

Udział w spotkaniach możliwy jest możliwy po konsultacji z osobą prowadzącą. Osoby chętne prosimy o kontakt pod numerem tel. 58 550 14 14 w godzinach 8.00-20.00.

 

Punkt Interwencji Kryzysowej w Sopocie

Świadczy bezpłatną, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji (przemoc, uzależnienia, choroba psychiczna).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...