Zajęcia z samoobrony dla seniorów

Starszy pan w dresie usmiecha się.
Starszy nie znaczy bezradny. Fot. Pixabay

Starszy nie znaczy bezradny! Sopocka Straż Miejska zaprasza osoby 50+ na bezpłatne zajęcia z samoobrony. Będą praktyczne szkolenia połączone z wykładami mi.in. o tym, jak nie paść ofiarą różnych oszustów.

Pierwsza grupa szkoleniowa (30 osób) rozpocznie zajęcia pod koniec października. Chętni do udziału seniorzy mogą zgłaszać się do 25 października, na dyżurce Straży Miejskiej w budynku Urzędu Miasta, bądź telefonicznie, numer tel. 58 521 38 51.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa będzie dobry stan zdrowia, umożliwiający udział w takiego typu treningach.  Zajęcia organizuje Straż Miejska w Sopocie, przy współpracy z Krav Maga Pomorze.

– Szkolenie to część projektu „Od przedszkola do seniora”, który zakłada różnorodne, ciekawe inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa, skierowane do poszczególnych grup wiekowych naszych mieszkańców – mówi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – Te zajęcia kierujemy do osób 50+, bo zależy nam, by wiedziały one, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. Uczestnicy poznają techniki samoobrony, będziemy ich także uczulali na inne zagrożenia. Podczas wykładów będziemy mówić o tym, jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy „pracownika gazowni”, uczulimy na chodzących po domach pseudoakwizytorów. Zwrócimy również uwagę na organizowane przez nieuczciwych handlowców spotkania z promocjami „luksusowych towarów” – dodaje komendant Dusza.

Kurs trwa 3 miesiące. Zajęcia będą się odbywały raz na dwa tygodnie, każde spotkanie to do 1,5 h zajęć, w II LO przy al. Niepodległości 751 w Sopocie. Obowiązuje strój sportowy i wygodne obuwie na zmianę. Szkolenie jest bezpłatne i objęte ubezpieczeniem NNW.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...