Jeszcze więcej powodów, by odwiedzić Hipodrom

Koń skacze przez przeszkodę na sopockim Hipodromie
Fot. materiały prasowe Hipodromu

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się przyszły rok na sopockim Hipodromie. Oprócz kluczowych, najbardziej znanych miłośnikom hippiki wydarzeń, takich jak wyścigi konne czy CSIO, zaplanowano aż 30 imprez, które zostaną rozegrane w różnych dyscyplinach jeździeckich. Rok 2018 będzie pod tym względem rekordowy.

W październiku rozpoczął się sezon halowy, który potrwa do końca kwietnia. Na największej w Polsce krytej ujeżdżalni rozgrywany jest cykl zawodów regionalnych JumpOFF Hipodrom. Cieszy się on dużym zainteresowaniem zawodników. Biorą oni udział w kolejnych eliminacjach i walczą o nagrody w finale, który rozegrany będzie w marcu.

Nowością w sezonie halowym będzie cykl zawodów ogólnopolskich pod nazwą Hipodromika. W ramach cyklu rozegranych zostanie pięć eliminacji, z finałową rozgrywką w grudniu 2018 r. Dla startujących przewidziano specjalne nagrody. Na publiczność, oprócz emocji sportowych, czekać będą również stoiska z rękodziełem i gastronomią.

To nie koniec niespodzianek. Na sopockim parkurze, trzy razy w ciągu roku, odbędą się Halowe Zawody Ogólnopolskie Dzieci i Młodzieży. Również trzykrotnie będą rozgrywane międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu CDI3* a także widowiskowy „jeździecki triathlon”, czyli Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. WKKW po raz pierwszy będzie można zobaczyć już w marcu. Ta zwyczajowo rozgrywana na świeżym powietrzu dyscyplina na chwilę wróci na halę. Sopocki halowy WKKW potrwa dwa dni. Kolejne dwie odsłony tego sportowego widowiska zostaną rozegrane już na terenach zielonych Hipodromu. Trwające dwa tygodnie zawody WKKW Tour odbędą się dwukrotnie w piątek, sobotę i niedzielę.

Wisienką na torcie będzie chluba sopockiego Hipodromu, czyli Międzynarodowe Zawody CSIO5*. Zaliczane do grona kilkunastu najbardziej prestiżowych na świecie, co roku przyciągają najlepszych zawodników z Europy i obu Ameryk. Sopockie zawody mają status kwalifikacji do Mistrzostw Świata oraz igrzysk olimpijskich. Nowością roku 2018 będą kolejne zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody niższej, dwugwiazdkowej rangi, które odbędą się tydzień po CSIO.

Koniec roku to powrót na Halę Pomarańczową – tutaj rozegrane zostaną kolejne odsłony cykli jeździeckich: Hipodromika i JumpOFF, zawody Dzieci i Młodzieży, a także międzynarodowe zawody w ujeżdżeniu.

Hipodrom Sopot zaprasza na zawody jeździeckie w 2018 roku – na większość imprez wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie Hipodromu oraz na profilu Hipodromu na Facebooku.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...