„Koniec przemocy” – premiera w Teatrze na Plaży

grafika
fot. materiały prasowe

ARTLOOP Festival, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz Teatr na Plaży zapraszają na wydarzenie artystyczne pod hasłem „Zaniechanie“, zamykające realizację projektu ARTLOOP. W jego ramach zaplanowano prapremierę spektaklu „Koniec przemocy“ w reżyserii Bogny Burskiej i Magdy Mosiewicz oraz prezentację publikacj podsumowującej wszystkie edycje festiwalu.

11 października 2017, Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

  • godz. 18.00 – „ARTLOOP Festival – prototypowanie przestrzeni i relacji” – o sztuce w mieście, festiwalu i publikacji podsumowującej projekt z organizatorami i kuratorami ARTLOOP rozmawia Bogna Świątkowska. Udział biorą: Joanna Cichocka-Gula, Lena Dula, Emilia Orzechowska, Stach Szabłowski
  • godz. 19.30 – „Koniec przemocy” – premiera spektaklu

Scenariusz i reżyseria: Bogna Burska i Magda Mosiewicz; muzyka (kompozycja i wykonanie na żywo): Maciej Salamon i Adam Witkowski (Zespół Nagrobki); obsada: Anna Grycewicz, Izabela Warykiewicz, Piotr Trojan; kuratorka i producentka: Emilia Orzechowska; współpraca: Lena Dula (Festiwal ARTLOOP); koproducenci: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Konfrontacje Teatralne w Lublinie; partnerzy: Miasto Sopot, Festiwal ARTLOOP, Teatr na Plaży, Centrum Kultury w Lublinie

„Jak to możliwe, że wybory w stanach wygrał Donald Trump? Kto właściwie na niego głosował? Przecież nikt z moich znajomych!” Pamiętacie te reakcje? Wrażenie, że obecna rzeczywistość nie jest waszą rzeczywistością, że nie przewidzieliście, nie traktowaliście poważnie, bo przecież zagrożenie wydawało się dalekie i nierealne. A co, jeśli to my straciliśmy kontakt z rzeczywistością, zamykając się w szklanej bańce w towarzystwie wyłącznie tych, którzy podzielają nasze poglądy?

Bogna Burska i Magda Mosiewicz przyglądają się obecnej sytuacji, w której podziały przecinające polskie społeczeństwo wydają się niemożliwe do zasypania — i wyciągają z niej konsekwencje.

„Telewizja, szkoła, sąsiedzi, politycy, kierowcy, napisy na murach – mała codzienna przemoc wywołuje natarczywe myśli o emigracji. Tylko, że na emigracji też będą sąsiedzi, politycy, kierowcy… Proponujemy wyjście z tego ślepego zaułka, błędnego koła, spirali hejtu. Koniec przemocy. Proponujemy nowy ustrój, to będzie proste, niedrogie, wymaga tylko zwrotu wyobraźni.”

Spektakl powstał na podstawie tekstu, który zakwalifikował się do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2017.

Dodatkowy pokaz:

  • 12 października, godz. 19.00 + spotkanie z artystami (Sopot, Teatr na Plaży)

 

ARTLOOP

Teatr na Plaży

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...