Mamy radę na samotność – dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu

Grupa usmiechniętych ludzi przy stole w parku
Fot. Andrzej Zięba DDP

Sopockich seniorów oraz ich bliskich i opiekunów Dzienny Dom Pobytu w Sopocie zaprasza na dzień otwarty. 17 października 2017 r., w godz. 10.00-12.00, oprócz wielu atrakcji, dostępny będzie punkt, w którym udzielane będą informacje na temat oferty placówki i spraw formalnych związanych z przyjęciem.

Poczucie osamotnienia towarzyszące ludziom starszym staje się zjawiskiem powszechnym. Rzadkością są domy rodzin wielopokoleniowych a pęd za codziennością powoduje, że kontakty rodzinne są sporadyczne. Te zjawiska powodują, iż seniorzy czują się samotni.  

Tak nie musi być! Istnieje miejsce, gdzie można aktywnie, a co najważniejsze w miłym towarzystwie, spędzić większą część dnia. Dzienny Dom Pobytu w Sopocie od lat zapewnia wsparcie dla starszych mieszkańców Sopotu. Codzienna gimnastyka oraz zabiegi fizjoterapeutyczne, ćwiczenia pamięci, zajęcia plastyczne, różne formy zajęć muzycznych, spotkania towarzyskie, kulturalne i ciepły posiłek to część oferty, jaka jest dostępna dla uczestników.

Dzienny Dom Pobytu mieści się przy ul. Mickiewicza 49 w budynku Domu Pomocy Społecznej w Sopocie (dojazd autobusem 144). Informacji na temat dnia otwartego lub działalności placówki pod numerem tel. 58 551 23 18 i na stronie Domu Pomocy Społecznej, zakładka Dzienny Dom Pobytu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...