Historia Novecenta w Teatrze na Plaży

Dominik Nowak w spektaklu Novecento
Dominik Nowak w spektaklu „Novecento”. Fot. materiały prasowe

Sopocki Teatr na Plaży zaprasza na gościnny spektakl Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. „Novecento” w reżyserii Iwo Vedrala zobaczyć będzie można 20 października 2017 r. o godz. 19.00.

Historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd. Historia o muzyku genialnym opowiedziana ustami muzyka przegranego, historia będąca pretekstem do wyjścia na scenę, okazją do prezentacji samego siebie. 

Mówiąc o kimś, zawsze mówimy o sobie. Nieznany muzyk jest jedynym i tragicznie niewiarygodnym świadkiem geniuszu tajemniczego mistrza fortepianu, na naszych oczach kreuje samego siebie, tworzy mity, kształtuje przeszłość, żałośnie próbuje błyszczeć na scenie światłem własnym, a nie tym odbitym.

Przez historię Novecenta patrzymy na inne biografie, na nieudanych artystów, kuglarzy, chcących za wszelką cenę rozbawić nas clownów, w końcu aktora – kolejnej postaci spektaklu jak pozostałe domagającej się skupienia uwagi na sobie. Ten monolog płynie w rytmie nieistniejącej muzyki, obija się o kolejne rafy tandety i szmiry, dryfuje między kreacją a rzeczywistością, jest jednocześnie zabawną anegdotą. Tylko o kim?

„Novecento”

  • autor: Alessandro Baricco
  • tłumaczenie: Halina Kralowa
  • reżyseria: Iwo Vedral
  • występuje: Dominik Nowak
  • premiera 4 czerwca 2016 r. Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku
  • czas trwania spektaklu: 60 minut

strona Teatru na Plaży

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...