Sopot Sportowym Miastem Roku!

Statuetkę Sportowego Miasta Roku Lesławowi Orskiemu wręczył Robert Korzeniowski
Statuetkę Sportowego Miasta Roku Lesławowi Orskiemu wręczył Robert Korzeniowski. Fot. „Przegląd Sportowy”

W Toruniu rozstrzygnięto konkurs na Sportowe Miasto Roku. W kategorii miast do 100 tys. mieszkańców zwyciężył Sopot. Gala i rozstrzygnięcie konkursu były częścią II Kongresu Miast Sportowych, który odbywał się 15 i 16 października 2017 r.

Statuetkę, w imieniu prezydenta Sopotu, odebrał Lesław Orski, miejski radny i przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Młodzieży. Na gali podkreślono bardzo sportowy charakter miasta, z naciskiem na duże, lekkoatletyczne imprezy, jakie odbyły się w Sopocie. Przypomniano m.in. o zorganizowanych w 2014 r. halowych lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata.

–  Kultura i sport to najważniejsze filary Sopotu. Przepiękny stadion lekkoatletyczny, boisko do rugby, hipodrom, korty tenisowe, marina, hale sportowe, takiej infrastruktury może nam pozazdrościć niejedno duże miasto  –  powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Najbardziej jednak cieszy mnie to, że na tych obiektach trenują zarówno mistrzowie świata i Europy oraz olimpijczycy, jak i rzesze dzieci i młodzieży. Prestiżowe wydarzenia sportowe, jak m.in. tegoroczne Mistrzostwa Świata Katamaranów czy zawody w skokach przez przeszkody CSIO 5* to nie tylko doskonała promocja zagraniczna Sopotu, ale także ważne działanie w popularyzacji sportu. Dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę w danej dyscyplinie, w Sopocie mają okazję spotkać i podpatrzeć najlepszych – dodał Jacek Karnowski.

Wręczono również najbardziej prestiżowe nagrody w polskiej lekkoatletyce – Złote Kolce, od 1970 r. przyznawane wspólnie przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz „Przegląd Sportowy”. W kategorii pań trzecie miejsce zdobyła Angelika Cichocka z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego.

Tytuł Sportowe Miasto Roku przyznany został w trzech kategoriach: dla miasta do 100 tys. mieszkańców, dla miasta o liczbie mieszkańców między 100 a 250 tys., i dla miasta powyżej 250 tys. mieszkańców. Kapituła Redakcyjna „Przeglądu Sportowego” wybrała w sumie 30 miast, po 10 z każdej kategorii. Dalszych wyborów, w tajnym głosowaniu, dokonała Kapituła Statuetek, złożona z gwiazd i osobistości świata sportu. Zwyciężyły miasta, które otrzymały największą liczbę punktów.

Tegoroczny II Kongres Miast Sportowych odbył się 15 i 16 października 2017 r. w Toruniu. Pierwszego dnia zorganizowano Piknik Sportowy z udziałem gwiazd sportu i olimpijczyków. Dzień później, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, odbyły się spotkania i panele dyskusyjne, w których wzięli udział wybitni polscy sportowcy, dziennikarze, działacze i przedstawiciele samorządów. Wieczorem uczestnicy kongresu wzięli udział w gali Sportowe Miasto Roku.

Kongres Miast Sportowych jest jedyną w Polsce platformą wymiany myśli, spostrzeżeń i refleksji środowiska sportowego i samorządowego, służącą integracji tych środowisk.

Więcej informacji na stronie Kongresu Miast Sportowych

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...