Katowicki Kurort Muzyczny w Sopocie

Fot. materiały prasowe

Katowice to miasto, które na przestrzeni ostatnich lat przemysł ciężki z sukcesem zamieniło na przemysł kultury. Dysponuje jedną z najciekawszych w Polsce ofert muzycznych, proponując odbiorcom wiele interesujących koncertów i festiwali, prezentujących najciekawsze współcześnie zjawiska muzyczne. Sopot, miasto otwarte na nowe trendy w kulturze i sztuce, wykorzystując swoją wieloletnią współpracę z Katowicami w dziedzinie kultury uznało, że listopadowe wieczory w sopockich klubach to odpowiedni moment, by uważniej przyjrzeć się, albo raczej posłuchać tego, co obecnie w sferze muzyki dzieje się na Śląsku. A stanie się to możliwe za sprawą cyklu koncertów Katowicki Kurort Muzyczny. Start 4 listopada.

 

Uwaga!

Z przyczyn technicznych została zmieniona lokalizacja ostatniego koncertu cyklu Katowicki Kurort Muzyczny. Koncert zespołu Aladdin Killers odbędzie się w czwartek, 23 listopada o godz. 20.00 w Teatrze na Plaży, a nie w Klubie Dwie Zmiany.

 

Katowice to jedyne w Polsce i w Europie środkowo-wschodniej miasto, które w roku 2015, dzięki wyjątkowo intensywnemu życiu muzycznemu i wielopokoleniowym tradycjom na tej płaszczyźnie, otrzymało tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie Muzyki. Katowice to siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z najnowocześniejszą obecnie przestrzenią koncertową w Polsce, Filharmonii Śląskiej i chóru Camerata Silesia,  kolebka jazzu i bluesa, muzyki elektronicznej i alternatywnej oraz około 30 festiwali muzycznych organizowanych w stolicy województwa śląskiego co roku. (m.in. Rawa Blues, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka).

Cykl zaplanowanych na listopad koncertów w sopockich klubach i salach koncertowych pod wspólnym hasłem Katowicki Kurort Muzyczny ma szansę przybliżyć śląskie bogactwo muzyczne słuchaczom z Sopotu i całego Trójmiasta.

– Od kilku lat Sopot współpracuje w dziedzinie kultury z Katowicami – mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. – Wywalczony przez Katowice tytuł Miasta  Muzyki UNESCO bardzo nas ucieszył. Po rozmowach z instytucją kultury „Katowice – Miasto Ogrodów” postanowiliśmy zaprosić do Sopotu kilka katowickich zespołów, które zaprezentują różne kierunki muzycznych poszukiwań – dodaje wiceprezydent Sopotu.

Katowicki Kurort Muzyczny w Sopocie to cykl siedmiu koncertów, podczas których zaprezentują się najciekawsze zespoły i projekty muzyczne rodem z Katowic. Różnorodność programu częściowo oddaje wielowymiarowość katowickiego życia muzycznego. Będzie okazja do spotkania z jazzowym trio RGG Macieja Garbowskiego, poznanie młodych zjawisk z kręgu muzyki alternatywnej, takich jak duety The Party is Over czy Fuck The People, po eksperymenty muzyczne Asi Miny i Wojtka Kucharczyka, twórców legendarnej już wytwórni Mik.Musik i spektakl audiowizualny łączący rożne dyscypliny nauki i sztuki – „Where the Soul Is?”, w wykonaniu Pigeon Break & Lód 9 & Rafał Włodarek.

Koncerty odbędą się w Teatrze BOTO, Teatrze na Plaży, Klubokawiarni Dwie Zmiany i Sali koncertowej PFK Sopot na terenie Opery Leśnej.

 

Harmonogram koncertów:

Teatr BOTO

  • 9 listopada (czwartek), godz. 21.00 – RGG (jam session),
  • 12 listopada (niedziela), godz. 20.00 – Asi Mina, Wojciech Kucharczyk

bilety w cenie 20 zł do kupienia na stronie Teatru BOTO

Opera Leśna, Sala PFK Sopot

  • 10 listopada (piątek), godz. 20.00 – spektakl audiowizualny „Where the soul is?” – Pigeon Break & Lód 9 & Rafał Włodarek

Bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie Opery Leśnej w Sopocie

Teatr na Plaży

  • 4 listopada (sobota), godz. 20.00 – The party is Over 
  • 10 listopada (piątek), godz. 20.00 – Fuck the People 
  • 23 listopada (czwartek), godz. 20.00 – Aladdin Killers (KONCERT PRZENIESIONY Z DWÓCH ZMIAN)

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – ilość miejsc ograniczona

Dwie Zmiany

  • 9 listopada (czwartek), godz. 20.00 – Erith
  • 23 listopada (czwartek), godz. 20.00 – Aladdin Killers (KONCERT PRZENIESIONY DO TEATRU NA PLAŻY)

Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – ilość miejsc ograniczona

 

Organizatorzy:
Katowice Miasto Muzyki UNESCO, miasto Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Teatr na Plaży, Klubokawiarnia Dwie Zmiany, Teatr BOTO

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...