Irek Wojtczak Quintet z Davidem Murrayem

Irek Wojtczak i David Murray
Fot. materiały prasowe

Legendarny amerykański saksofonista tenorowy zagra z kwintetem Irka Wojtczaka. Jak zabrzmi muzyka inspirowana polskim folklorem w interpretacji bluesowej i improwizowanym wykonaniu, z towarzyszeniem wybitnego amerykańskiego saksofonisty? Będzie się można przekonać na koncercie w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, 7 listopada o godz. 20.00.

David Murray, amerykański saksofonista tenorowy, klarnecista, kompozytor i aranżer to jeden z najważniejszych muzyków swojej generacji, związanej z The Loft Jazz Scene. Ta ciekawa scena artystyczna zaistniała w Nowym Jorku, w połowie lat 70. Od tamtego czasu David Murray zrealizował ponad sto czterdzieści albumów i zagrał w niezliczonej liczbie muzycznych sesji. Przez ponad czterdzieści lat grał i nagrywał m.in. z McCoy Tynerem, Elvinem Jonesem, Lesterem Bowie, Butchem Morrisem, Macy Gray, Cassandrą Wilson. Murray był także założycielem słynnego World Saxophone Quartet.

Współpraca z Murrayem to kolejny pomysł Irka Wojtczaka na współpracę polskich i amerykańskich artystów. W 2014 r. zrealizowana została płyta Folk Five formacji Wojtczak NYConnection z udziałem muzyków zza oceanu.

Na koncercie 7 listopada w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot formacja Irka Wojtczaka wystąpi w składzie: David Murray, Irek Wojtczak, Tomasz Dąbrowski, Piotr Mania, Adam Żuchowski i Jan Młynarski.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...